Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Bartyová obhájila titul v Miami, zraněná Andreescuová jí vzdala

Světová jednička Ashleigh Bartyová obhájila v Miami titul z roku 2019, kdy se turnaj vzhledem k loňskému zrušení kvůli koronaviru hrál naposledy. Ve finále Australance vzdala za stavu 3:6, 0:4 Kanaďanka Bianca Andreescuová, jež si poranila kotník.

Ashleigh Bartyová
zdroj: ČTK/ZUMA

Čtyřiadvacetiletá Bartyová získala jubilejní desátý titul na WTA Tour a druhý letošní po přípravném turnaji v Melbourne před Australian Open. Bartyová hrála poprvé od loňského února mimo Austrálii a málem vypadla hned ve svém prvním zápase, v němž odvrátila mečbol Slovence Kristíně Kučové.

Turnajová osmička Andreescuová se zranila v úvodu druhého setu při špatném došlapu. Kotník si nechala obvázat a ještě zkusila pokračovat, po prohraném čtvrtém gamu však s pláčem vzdala. Před dvěma lety v Miami předčasně skončila kvůli problémům s ramenem, pak dvacetiletá Kanaďanka dlouhé měsíce léčila koleno.

Je nám líto, video expirovalo.
Bartyová došla v Miami až k titulu

"Takhle jsem rozhodně končit nechtěla. Ale i tak jsem vděčná za finále," řekla Andreescuová. Bartyová popřála soupeřce brzké uzdravení. "Doufám, že ti to moc nepoznamená další sezonu. Jsem si jistá, že nás v budoucnu čeká hodně dobrých a snad bezproblémových zápasů," uvedla australská jednička.

V mužském finále se v neděli střetnou o nejcennější titul svých kariér Ital Jannik Sinner a Polák Hubert Hurkacz.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy