Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Extra

Utkání se Serenou? Je těžké proti ní hrát, ale dokáže dělat i chyby, hlásí Plíšková před čtvrtfinále

Skoro dvakrát více míčů než soupeřka uhrála Karolína Plíšková v osmifinále Australian Open. Španělku Garbiňe Muguruzaovou smetla ve dvou setech a čeká ji duel se sedminásobnou vítězkou turnaje Serenou Williamsovou. Americké hvězdě by ráda oplatila loňskou prohru z US Open.

Karolína Plíšková
zdroj: ČTK/AP/Mark Schiefelbein

"Neudělala jsem moc věcí špatně. Dostávala jsem ji pod tlak a dobře jsem podávala," řekla Plíšková na tiskové konferenci po výhře 6:3, 6:1 nad Muguruzaovou, kterou porazila poosmé z deseti vzájemných zápasů.

"I když jsem v předešlém kole bojovala, tak jsem šla do zápasu sebevědomě, protože jsem si na ni věřila," řekla. V hodinovém zápase si pomohla pěti esy, 23 vítěznými míči a udělala jen tři nevynucené chyby. Dohromady získala 58 výměn a Španělka jen 29. "Hrála jsem na ni až moc solidně, měla jsem taktiku a všechno mi vycházelo," řekla Plíšková.

Je nám líto, video expirovalo.
Plíšková je potřetí za sebou ve čtvrtfinále Australian Open

Věřila si i přesto, že jako první přišla o servis. "Věděla jsem, že budu mít dost šancí. Ona ze začátku nehrála špatně, ale jakmile jsem jí prorazila podání, tak jsem se cítila čím dál lépe a její výkon šel naopak dolů," uvedla Plíšková.

Po utkání měla dost času na regeneraci a plánovala trochu sledovat svoji budoucí soupeřku. Viděla výhru Sereny Williamsové ve třech setech nad světovou jedničkou Simonou Halepovou, ale strach z věhlasné soupeřky nemá. "Pro mě se nic nemění," řekla s klidem osmá nasazená Plíšková k utkání s Williamsovou, která v Melbourne prohrála jediný zápas z posledních tří účastí - v letech 2015 a 2017 zvítězila a v roce 2016 podlehla ve finále.

Loni Serena Williamsová turnaj vynechala, neboť byla na mateřské. V březnu se Američanka vrátila na turnaje a od léta už byla zpět ve formě, což Plíšková poznala na US Open, kde s třiadvacetinásobnou grandslamovou šampionkou prohrála.

"Bylo by pěkné jí to tady vrátit. V New Yorku jsem nehrála moc dobře. Tady budou jiné podmínky a myslím, že hraju lépe než loni," řekla Plíšková. Navíc ví, že Serenu Williamsovou dokáže porazit. Předloni na US Open vyhrála v semifinále ve třech setech.

"Budu se držet svého, a když to nebude fungovat, tak možná zkusím plán B," usmívala se Plíšková. "Když je Serena ve formě, tak je proti ní těžké hrát, ale dokáže dělat i chyby, tak uvidíme," pronesla Plíšková.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy