Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Sen byl hrát se Serenou. Ale tragédie to není, říká Plíšková po prohraném čtvrtfinále

Melbourne – Z deseti zápasů sezony pokazila pouze jediný. Po vyhraném turnaji v Brisbane skončila Karolína Plíšková ve čtvrtfinále Australian Open na raketě Mirjany Lučičové-Baroniové. Její sen zahrát si se Serenou Williamsovou se tak nesplnil, přesto si česká tenistka pochvalovala, že roli favoritky, v níž odehrála první grandslam, zvládla.

Karolína Plíšková na Australian Open
zdroj: Reuters autor: ISSEI KATO

"Chtěla jsem si zahrát semifinále se Serenou (Williamsovou), to byl takový sen. Ale aspoň je co zlepšovat a nebudu příští rok obhajovat spoustu bodů," řekla turnajová pětka českým médiím v Melbourne.

Do role favoritky se dostala díky loňské účasti ve finále US Open. Její jméno tak odborníci i fanoušci skloňovali často ve spojení s očekávaným triumfem v Austrálii. "Role favoritky byla psychicky těžká, ale zvládla jsem to celkem dobře," hodnotila.

Vstup do sezony si Plíšková může pochvalovat. Získala titul v Brisbane a má zápasovou bilanci 9:1. "To jen tak někdo nemá. Je to určitě skvělý start roku, lepší jsem ještě neměla," řekla Plíšková. "Nemůžu ale čekat, že to pořád půjde jako teď. Čekám, že přijde nějaká vlnka proher, ale nesmí být moc dlouhá," doplnila.

Je nám líto, video expirovalo.
Plíšková nestačila v Melbourne na Lučičovou-Baroniovou

Navíc se Plíškové vydařil i úvod spolupráce s trenérem Davidem Kotyzou, s kterým se připravuje od prosince. "Na úvod všechno docela sedlo a víme, na čem pracovat. Děláme na věcech, na které jsem se předtím nesoustředila," řekla.

Čtyřiadvacetiletá tenistka se v novém vydání žebříčku WTA posune z pátého místa na třetí příčku a vylepší si životní maximum. "Jo, to je fajn. O dvě místa se posunout, to už v těchto sférách jde celkem těžko. Číslo před jménem je pěkné, ale na jedničku mám asi daleko. Je pravda, že v Paříži a Wimbledonu neobhajuju skoro nic," uvedla.

Na prvním místě ve svých prioritách má dvojnásobná vítězka Fed Cupu zisk grandslamového titulu. Staví to výš než post světové jedničky. "Určitě je více grandslam, což by pak znamenalo asi i tu jedničku. Ale i kdybych měla vyhrát jeden grandslam a pak celý rok prohrávat, tak asi vezmu grandslam," usmála se.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy