Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Globální lakrosová vesnice

"Ono se hraje do deseti!" Boulterová zapomněla v Melbourne nové pravidlo

Katie Boulterová je první tenistkou, která v hlavní soutěži Australian Open postoupila na základě upraveného pravidla. Se zkušenou Ruskou Jekatěrinou Makarovovou se dvaadvacetiletá Britka v 1. kole přetahovala a za stavu 6:6 ve třetím setu přišel nově na řadu tie-break, netradičně do deseti bodů. Boulterová se však radovala už po zisku sedmého bodu.

Katie Boulterová
zdroj: ČTK/AP

"Zapomněla jsem, že se hraje do deseti," omlouvala se dodatečně za malé faux pas na kurtu v Melbourne. V tie-breaku vedla už 5:0 a pak 7:4. V tu chvíli si oddechla, že má výhru a postup v kapse, a šla k síti podat si s Makarovovou ruku. Jenže konec nebyl.

Ztráta koncentrace se projevila. Boulterová následující dvě výměny prohrála, ale od stavu 7:6 znovu dominovala, získala potřebné tři míčky a zvítězila 10:6. "Nakonec jsem vybojovala výhru, kdyby ne, byla bych zdrcená. Bylo těžké se vrátit, protože už jsem se uvolnila, že mám vyhráno. Aspoň už teď pravidla znám," dodala.

Australian Open odsouhlasilo zavedení tie-breaku v rozhodujícím setu těsně před Vánoci, aby zabránilo maratonským zápasům. Každý z grandslamů to má navíc jinak.

Na US Open přichází v rozhodující sadě za stavu 6:6 na řadu klasický tie-break do sedmi bodů, Wimbledon zavedl zkrácenou hru až od stavu 12:12. Jen v Paříži se pokračuje klasickými gemy.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy