Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
41. INVELT Rally Pačejov 2020

"Nepřemýšlím, co říkají ostatní." Plíšková se řečmi o favoritkách nenechá rozhodit

Karolína Plíšková pod vedením nové trenérské dvojice začala sezonu obhajobou titulu v Brisbane, k čemuž potřebovala čtyři výhry. Na prvním grandslamu přidala další dvě, navíc v nich neztratila ani set a nasázela třináct es. Solidní start. Vůbec se ale nezabývá tím, že ač je světovou dvojkou, tak se v Melbourne více mluví o jiných favoritkách na titul.

Karolína Plíšková s Laurou Siegemundovou
zdroj: ČTK/AP

"Zatím je to teprve třetí kolo, ale odehrála jsem letos už dost zápasů, věřím si a cítím se dost dobře, abych v tom mohla pokračovat," řekla Plíšková, která si ve druhém kole Australian Open poradila s Němkou Lauru Siegemundovou dvakrát 6:3.

Po utkání dostala otázku, jestli jí nevadí, že se mluví více o jiných hráčkách ve spojení s letošním triumfem. "Ne, nepřemýšlím, co říkají ostatní. Takže ne," uvedla čekatelka na grandslamový titul. Neznamená to ale, že může hrát bez tlaku. "Jsem druhá nasazená, z této pozice určitý tlak vyplývá."

Je nám líto, video expirovalo.
Plíšková postoupila do 3. kola Australian Open

Roli favoritky zatím zvládá dobře. Ve druhém kole překonala nepříjemný styl německé soupeřky. "Snaží se to soupeřkám zošklivit. Hraje hodně různých úderů. Kraťasy, čopy, ale udržela jsem pozitivní mysl. Podání bylo dobré a byl to solidní zápas. Dokázala jsem se dostat dál a v příštím kole se snad budu cítit lépe," řekla Plíšková.

Loňská semifinalistka si pochvaluje, že z Evropy tentokrát přiletěla k protinožcům hodně brzy. Na horké počasí si před Brisbane zvykala víc než týden. "A myslím, že mi to hodně pomohlo. Tady v Melbourne se podmínky a počasí dost mění, ale jsem na to zvyklejší," řekla sedmadvacetiletá tenistka.

Na Australian Open si připsala dvacátý vyhraný zápas v kariéře a třetí desítku může načít v sobotu. Soupeřkou vítězky juniorské soutěže z Melbourne z roku 2010 bude Ruska Anastasia Pavljučenkovová, kterou porazila ve všech šesti vzájemných zápasech, naposledy předloni v Eastbourne.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy