Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FIS Youth Cup Harrachov 2022

Není tu žádné oficiální PCR testování, postěžoval si Tomic na podmínky v Melbourne

Australian Open ještě nezačalo a turnaj v Melbourne čelí další aféře. Po problémech Novaka Djkoviče a Renaty Voráčové spustil poprask případ domácího tenisty Bernarda Tomice. Australský hráč se během zápasu v kvalifikaci na první grandslam sezony necítil dobře a umpirové rozhodčí řekl, že do dvou dnů bude mít pozitivní test na koronavirus. Po porážce v prvním kole 1:6 a 4:6 s Rusem Romanem Safiullinem si následně stěžoval na nedostatečná protiepidemická opatření.

Bernard Tomic
zdroj: Reuters autor: Jean-Yves Ahern

Tomic spustil monolog k brazilské rozhodčí Aline Da Rochaové Nocintové během výměny stran za stavu 1:2 v druhém setu. Devětadvacetiletý tenista si postěžoval, že má zdravotní potíže, a také kritizoval protikoronavirová opatření v Melbourne před úvodním grandslamem sezony.

"Jsem si jistý, že do dvou dnů budu mít pozitivní test, to vám říkám. Zaplatím vám večeři, pokud nebudu do tří dnů pozitivní. Jinak koupíte večeři vy mně," citovala Tomice agentura Reuters.

Je nám líto, video expirovalo.
Djokovič v Melbourne trénoval

"Nechápu, že tu nikoho netestují. Dovolují hráčům jít na kurt po samotestech v hotelových pokojích... Kde to jsme. Není tu žádné oficiální PCR testování," tvrdil hráč, který po zápase s novináři nemluvil. Vyjádřil se nicméně následně na sociálních sítích. "Je mi opravdu špatně a jsem zpět v hotelovém pokoji. Právě jsem mluvil s lékaři a ti mi řekli, abych se izoloval," uvedl.

Tomic byl velkým talentem australského tenisu. Už v osmnácti letech si v roce 2011 zahrál čtvrtfinále Wimbledonu a v roce 2016 se dostal na životní 17. místo žebříčku. Špatná životospráva, spory s funkcionáři a disciplinární prohřešky pak následně provázely jeho pád až na současnou 257. příčku v pořadí ATP Tour.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články