Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Buly

Nadal v Rotterdamu hrát nebude, bolavá záda potřebují klid

Turnaj v Rotteradmu přišel o největší hvězdu. Španělský tenista Rafael Nadal se kvůli bolavým zádům odhlásil. Druhý hráč světového žebříčku kvůli stejným problémům už letos vynechal ATP Cup, ale poté na Australian Open Nadal postoupil do čtvrtfinále, v němž po pětisetové bitvě vypadl s Řekem Stefanosem Tsitsipasem. V Rotterdamu měl hrát po dvanácti letech.

Rafael Nadal
zdroj: REUTERS autor: Loren Elliott

Čtyřiatřicetiletý španělský tenista tak přišel o možnost získat rekordní jedenadvacátý grandslamový titul a odpoutat se od svého velkého soupeře Švýcara Rogera Federera, který v Austrálii nehrál.

"V Melbourne jsme našli dočasné řešení, díky kterému jsem mohl v druhém týdnu turnaje hrát bez bolestí. Po návratu do Španělska jsem šel k lékaři, který mi stejně jako můj tým doporučil, abych příští týden nehrál," uvedl ve svém prohlášení Španěl, který má problémy se zády téměř celou kariéru.

Na pozici nasazené jedničky Nadala v Rotterdamu nahradí ruský finalista Australian Open Daniil Medvěděv. Na třetí titul za sebou tu bude útočit Gaël Monfils z Francie.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy