Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
IZOMAT MTB Cup Zadov

Na Australian Open jsou zakázána trička na podporu Pcheng Šuaj. Velmi zbabělé, řekla Navrátilová

Kde je Pcheng Šuaj? Fanoušci s tímto nápisem na tričku chtěli do areálu na Australian Open. Legendární Martina Navrátilová zkritizovala organizátory za to, že fanouškům tato trička na podporu čínské tenistky Pcheng Šuaj zakázali.

Je nám líto, video expirovalo.
Collinsová s Cornetovou v Melbourne postupují

O osud Pcheng Šuaj se začala světová tenisová komunita výrazně zajímat v listopadu poté, co bývalá světová jednička ve čtyřhře a dvojnásobná grandslamová vítězka na sociálních sítích obvinila bývalého vlivného funkcionáře Čang Kao-lima ze sexuálního napadení.

Příspěvek byl následně smazán a tenistka se poté téměř tři týdny neobjevila na veřejnosti. Hráčka pak vše označila za nedorozumění, ale organizace WTA opakovaně vyjádřila obavy o její bezpečí a pozastavila konání letošních turnajů v Číně.

Na probíhajícím Australian Open chtělo několik fanoušků podpořit čínskou hráčku tričky s nápisem "Kde je Pcheng Šuaj", ale ochranka spolu s policií jim v tom zabránila. Organizátoři následně uvedli, že šlo o politický slogan, které jsou na turnaji zakázané.

Proti tomu se pětašedesátiletá Navrátilová ohradila. "Podle mě to je velmi, velmi zbabělé," řekla v rozhovoru pro Tennis Channel. "Myslím, že to je špatně. Není to politický slogan, týká se lidských práv," uvedla. "Australský svaz to prostě vzdal a nechá si od Číňanů diktovat, co se na jeho grandslamu může dělat. Jsou to slaboši," přidala osmnáctinásobná grandslamová vítězka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články