Archiv D: Blahopřání

Medvěděv postoupil na Australian Open do čtvrtfinále, narazí na Hurkacze

Ruský tenista Daniil Medvěděv postoupil na grandslamovém Australian Open do čtvrtfinále. Třetí hráč světa porazil v Melbourne Nuna Borgese z Portugalska 6:3, 7:6, 5:7, 6:1. O postup do semifinále se utká s Polákem Hubertem Hurkaczem, který zdolal Francouze Arthura Cazauxe 7:6, 7:6, 6:4. Další čtvrtfinálovou dvojici tvoří Španěl Carlos Alcaraz a Němec Alexander Zverev.

Daniil Medvěděv
zdroj: ČTK/AP

Vítěz US Open z roku 2021 Medvěděv postoupil mezi osm nejlepších hráčů v Melbourne teprve potřetí. V letech 2021, 2022 se dostal do finále, vloni ale dohrál ve 3. kole.

V utkání zahrál o dvacet vítězných míčů méně než Borges, Portugalec se ale také dopustil 66 nevynucených chyb.

"Ve třetím setu to bylo fyzicky náročné, protože hrál velmi útočně. Jakmile bych netrefil úder dost agresivně nebo dost daleko, hned by do toho šel. Po třetím setu jsem jen doufal, že to nebude na pět (setů), a jsem rád, že to nakonec tak nebylo," řekl na kurtu Medvěděv.

Jeho další soupeř Hurkacz, který ve 2. kole porazil v pěti setech Jakuba Menšíka, se probojoval do čtvrtfinále Australian Open poprvé v kariéře.

K vítězství nad 122. hráčem světa Cazauxem mu pomohly především vyhrané tie-breaky v prvním a druhém setu. Turnajová devítka přišla v utkání jen jednou o podání.

Alcaraz se v premiérovém čtvrtfinále na AO utká se Zverevem

Druhý tenista světa Alcaraz porazil 6:4, 6:4 a 6:0 Miomira Kecmanoviče a poprvé si v Melbourne zahraje ve čtvrtfinále.

Dvacetiletý Španěl měl zápas od začátku pod kontrolou a ve třetím setu nadělil Kecmanovičovi "kanára".

Vítěz loňského Wimbledonu a US Open 2022 pokračuje ve vydařeném vystoupení na Australian Open, kde dosud bylo jeho maximem třetí kolo.

"Všechno mi vycházelo téměř dokonale. Při každé výměně jsem ho přinutil jít až na hranu," řekl Alcaraz.

"V každém setu jsem také dokázal využít nabídnuté šance. A také je možné, že soupeř nebyl úplně stoprocentní, protože měl za sebou dva náročné pětisetové zápasy," dodal.

Dalším soupeřem bývalé světové jedničky bude Zverev, který Brita Camerona Norrieho porazil za čtyři hodiny 7:5, 3:6, 6:3, 4:6 a 7:6.

Jejich zápas byl ve třetím setu krátce přerušen kvůli protestu diváka na podporu Palestiny, kterou po teroristickém útoku napadl v odvetě Izrael.

Maskovaný muž v průběhu šestého gamu vhodil na kurt letáky s textem "Zatímco sledujete tenis, na Gazu dopadají bomby". Papíry ale rychle odklidili podavači míčků a muže zadržela a vyvedla bezpečnostní služba.

Výsledky tenisového Australian Open:

Dvouhra muži – 4. kolo: Alcaraz (2-Šp.) – Kecmanovič (Srb.) 6:4, 6:4, 6:0, Medveděv (3-Rus.) – Borges (Portug.) 6:3, 7:6 (7:4), 5:7, 6:1, Zverev (6-Něm.) – Norrie (19-Brit.) 7:5, 3:6, 6:3, 4:6, 7:6 (10:3), Hurkacz (9-Pol.) – Cazaux (Fr.) 7:6 (8:6), 7:6 (7:3), 6:4.

Čtyřhra muži – 3. kolo: Pavlásek, Behar (Urug.) – González, Skupski (5-Mex./Brit.) 3:6, 7:6 (7:1), 6:4.

Dvouhra ženy – 4. kolo: Nosková – Svitolinová (19-Ukr.) 3:0 skreč, Jastremská (Ukr.) – Azarenková (18-Běl.) 7:6 (8:6), 6:4, Kalinská (Rus.) – Paoliniová (26-It.) 6:4, 6:2, Čeng Čchin-wen (12-Čína) – Dodinová (Fr.) 6:0, 6:3.

Čtyřhra ženy – 3. kolo: Krejčíková, Siegemundová (5-Něm.) – Navarrová, Šnajderová (USA/Rus.) 6:4, 6:0.