Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix Japonsko 2020

Los AO: Berdych půjde na De Minaura, Karolína Plíšková proti Cepedeové

Tomáš Berdych se v prvním kole Australian Open utká s domácím tenistou Alexem de Minaurem, Jiřímu Veselému los přisoudil soupeře z kvalifikace. Do stejné čtvrtiny pavouku se dostala elitní čtveřice českých tenistek. Karolína Plíšková začne proti Veronice Cepedeové z Paraguaye, Petru Kvitovou čeká Němka Andrea Petkovicová, Barboru Strýcovou Kristie Ahnová a Lucii Šafářovou Ajla Tomljanovicová.

Tomáš Berdych
zdroj: Reuters autor: Matthew Childs

Karolína Plíšková by ve třetím kole mohla hrát se Šafářovou. V osmifinále by pak vítězka souboje Plíšková - Šafářová mohla narazit na Strýcovou. Kvitová se ve třetím kole může utkat se světovou jedničkou Simonou Halepovou z Rumunska.

Nejtěžší soupeřku má Kristýna Plíšková, kterou čeká Polka Agnieszka Radwaňská. Kateřina Siniaková bude hrát s Marií Sakkariovou z Řecka a následně by ji čekala turnajová čtyřka Elina Svitolinová z Ukrajiny. Markétě Vondroušové los přiřkl Japonku Kurumi Naraovou, poté nejspíše Francouzku Caroline Garciaovou.

Berdych by mohl záhy narazit na Del Potra

Berdych je až devatenáctým nasazeným. Osmnáctiletý De Minaur, aktuálně 167. hráč žebříčku ATP, je v hlavní soutěži díky divoké kartě, ale na úvod roku hraje výborně. V Brisbane byl v semifinále a daří se mu i v Sydney. Dvaatřicetiletý Berdych se v případě postupu může ve třetím kole utkat s nebezpečným Argentincem Juanem Martínem del Potrem.

Obhájce titulu a druhý nasazený Švýcar Roger Federer má za soupeře Aljaže Bedeneho ze Slovinska. Turnajová i světová jednička Španěl Rafael Nadal se v 1. kole utká s Victorem Estrellou z Dominikánské republiky.

"Normálně chodím na losování nerad, protože rozptylují a odvádějí pozornost. Většinou se dívám jen na nejbližšího soupeře, ale tady rád udělám výjimku," řekl Federer na úvod slavnostního losování na dvorci v Melbourne.

Vracející se Srb Novak Djokovič, kterého poprvé povede z pozice kouče Radek Štěpánek, je čtrnáctý nasazený a začne proti Donaldu Youngovi z USA.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy