Následuje
SP Česko

Kvitová si pochvaluje svou fyzičku. V horku nepanikaří

Melbourne - Petra Kvitová se lépe vypořádává s teplým australským počasím. Lepší kondice jí dodává potřebný klid a více jistoty. Wimbledonská vítězka ukázala svoji novou sílu ve druhém kole, z horka v Melbourne nezpanikařila a zvládla duel s Němkou Monou Barthelovou.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/AP

Loni nebo předloni by Kvitová v teplém počasí měla na Australian Open asi problémy. Před sezonou ale pracovala s novým kondičním trenérem Němcem Alexem Stoberem, vypadá víc fit a i po vypjatých míčích pokračovala bez problémů.

"Fyzička," vyzdvihla Kvitová po výhře nad Barthelovou 6:2, 6:4, proč především vyrovnaný druhý set v horku zvládla. "Z předpovědi jsem měla trochu obavy, ale nic jsem (trenérovi) neříkala. Někde v sobě jsem tušila, že jsem připravena lépe než dříve a dokážu se s tím lépe vyrovnat," řekla.

Petra Kvitová postoupila do třetího kola Australian Open
zdroj: ČTK/AP autor: Rob Griffith

To ukázala v šesté hře druhé sady. Při svém podání odvrátila pět brejkbolů, celkem se hrálo přes devět shod a game získala po dlouhých 16 minutách. Pak musela na slunci strávit hru na returnu a teprve potom si oddechnout ve stínu na lavičce. "Když jste zpocení a zafouká vítr, tak to není tak špatné," usmála se tenistka.

Lepší kondice – větší sebedůvěra při úderech

V horku se Kvitové hůř dýchá. "Cítila jsem se po tom dlouhém gamu unaveně, ale pořád to bylo dobré. Podobnými stavy jsem si prošla v přípravě a věděla jsem, že jsem schopna hrát dál, i když to samozřejmě není snadné," řekla a znovu si pochvalovala, že Stober je nejen kondiční trenér, ale i fyzioterapeut.

Petra Kvitová:

"První kola ale nejsou snadná. Vždycky jsem dost nervózní, i když teď už to bylo o něco lepší a postup mi dodal zase trochu sebejistoty."

Se zlepšenou kondicí přichází větší sebevědomí při úderech. Kvitová tradičně hraje agresivně, ale zatím převažují vítězné míče nad chybami. I proto hrála v Šen-čenu semifinále, turnaj v Sydney vyhrála a v Melbourne ve dvou zápasech neztratila set.

Potvrdit dobré rozpoložení by Kvitová měla v dalším kole. O osmifinále bude hrát v sobotu s Madison Keysovou. V jediném vzájemném utkání Američanku, nyní 35. hráčku světa, předloni v Tokiu porazila hladce ve dvou setech. "Teď je lepší hráčkou. Tvrdě podává a jde do toho. Hraje možná trochu jako Venus (Williamsová). Na to se musím připravit a sama dobře podávat i returnovat," řekla Kvitová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy