Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Moment týdne

Krejčíková a Siniaková jsou k nezastavení, z AO si odvezou sedmou grandslamovou trofej

Obhajoba titulu na Australian Open se Barboře Krejčíkové a Kateřině Siniakové podařila. Nasazené jedničky zdolaly ve finále japonský pár Šúko Aojamaová, Ena Šibaharová 6:4 a 6:3. Společně dosáhly na sedmý grandslamový triumf a na "turnajích velké čtyřky" nenašly přemožitelky už 24 zápasů v řadě.

Je nám líto, video expirovalo.
Krejčíková se Siniakovou získaly v Melbourne sedmý grandslamový titul

Krejčíková se Siniakovou se do finále v Melbourne dostaly potřetí za sebou. Duel proti nasazeným desítkám ovládly za hodinu a půl. Vedle vítězství získaly šek na 695 tisíc australských dolarů (asi 10,8 milionu korun). Nejlepší deblový pár loňského roku bude letos obhajovat vítězství také ve Wimbledonu a na US Open.

"Jsem ráda, že s Katkou pořád hrajeme, a moc jí za vše děkuji. Máme za sebou dlouhou cestu a stále se snažíme zlepšovat a posouvat. Těším se na další společné zážitky," řekla na kurtu Krejčíková. "Blahopřeji také soupeřkám. Hrály opravdu dobře a vím, že nás chtěly porazit. Cítím z nich skvělou energii a líbí se mi, jak se prezentují," doplnila.

Ziskem sedmého grandslamového titulu se Krejčíková se Siniakovou přiblížily v historickém žebříčku k Heleně Sukové, která má o dva triumfy více. V čele je s 12 vítězstvími Jana Novotná.

"Jsme rády, že jsme tu mohly být a hrát v takto skvělé atmosféře. I já Báře děkuji. Byla to úžasná cesta a těším se na další turnaje. Je skvělé, že stále držíme spolu," uvedla Siniaková, která také na dálku popřála mamince k narozeninám. "Tohle je pro ní velký dárek," podotkla s úsměvem rodačka z Hradce Králové.

České favoritky ztratily na turnaji set pouze v úvodním kole proti norsko-americkému páru Ulrikke Eikeriová, Catherine Harrisonová. Společně vyhrály čtvrtý grandslamový titul za sebou. Loni neuspěly jen na Roland Garros, odkud se musely kvůli pozitivnímu testu Krejčíkové na koronavirus ještě před startem odhlásit.

Obhájkyně loňského titulu zahájily finále proti Aojamaové se Šibaharovou výborně a hned v úvodní hře získaly brejk. Díky stoprocentnímu servisu se poté ujaly po 47 minutách hry vedení 1:0 na sety.

Také do druhého dějství vstoupily Krejčíková se Siniakovou úspěšným brejkem. Ve čtvrté hře sice podání neudržely, od stavu 3:3 ale ovládly zbývající tři hry a díky dalším dvěma prolomeným servisům dotáhly zápas k vítězství.

"Chceme soupeřkám pogratulovat k sedmému grandslamovému titulu. Je to až neuvěřitelné, čeho dosáhly," konstatovala Šibaharová.

Australian Open (tvrdý povrch, dotace 76,5 milionu australských dolarů):

Ženy: Čtyřhra – finále:
Krejčíková, Siniaková (1-ČR) - Aojamaová, Šibaharová (10-Jap.) 6:4, 6:3.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články