Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní osmy 2021

Emocionálně to byl nejtěžší turnaj, co jsem zažil, uvedl nežádoucí Djokovič

Netradiční a emočně náročný turnaj nakonec zvládl, i když na počátku byl terčem kritiky. Srbský tenista Novak Djokovič si o to víc vychutnal devátý triumf na Australian Open. Podle jeho slov totiž do oblíbeného turnaje v Melbourne vstoupil jako nežádoucí osoba.

Novak Djokovič
zdroj: Reuters autor: Kelly Defina

Třiatřicetiletý Djokovič ve finále porazil 7:5, 6:2, 6:2 Daniila Medvěděva z Ruska a připsal si osmnáctý grandslamový titul v kariéře. Před turnajem se musel vyrovnat s ostrou kritikou, když pro účastníky požadoval výjimky z přísných opatření proti šíření koronaviru.

"Myslím, že emocionálně to byl nejtěžší turnaj, co jsem zažil," citovala agentura Reuters Djokoviče, který navíc dohrával turnaj s natrženým břišním svalem. "Nejlíp bych to popsal jako jízdu na horské dráze. A o to je vítězství pro mě sladší a z turnaje si můžu odnést hodně pozitivních věcí," prohlásil.

Je nám líto, video expirovalo.
Djokovič přehrál ve finále v Melbourne Medvěděva a slaví devátý triumf na AO

Jeho kritici navíc nezapomněli, že loni uspořádal sérii turnajů Adria Tour, kde se nedodržovala protikoronavirová opatření a Djokovič se na ní sám nakazil koronavirem. "V médiích se to hodně probíralo. Karanténa, dopis, který jsem poslal vedení turnaje s návrhy na zlepšení od hráčů a který si všichni špatně vyložili jako seznam požadavků," uvedl Djokovič.

"A najednou jsem byl ze dne na den v Austrálii nežádoucí osobou," prohlásil první hráč světa. "Samozřejmě, že mě kritika zasáhla. Jsem také jenom člověk. Ale myslím, že za všechny ty roky už jsem se naučil podobné věci nevnímat a myslet na to, co je důležité," přidal Djokovič.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy