Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Berdych zažívá v Austrálii novou situaci. Cítím se ale skvěle, což je dobré znamení, řekl

Hrát jako nenasazený hráč na Australian Open? To už Tomáš Berdych v Melbourne 13 let nezažil. Letos tak musí při procházení pavoukem absolvovat náročnější cestu, ale vstup do úvodního grandslamu sezony zvládl dobře. Loňský čtvrtfinalista turnaje si v prvním kole poradil s Britem Kylem Edmundem a připsal si pětačtyřicátou výhru v hlavní soutěži. Navíc se cítí výborně.

Tomáš Berdych na Australian Open
zdroj: ČTK/ABACA/AA/ABACA

Berdych se začátkem ledna vrátil na kurty po šestiměsíční pauze a zatím to vypadá, že mu vynucené volno prospělo. Loňského semifinalistu a letos třináctého nasazeného Edmunda zničil za hodinu a tři čtvrtě i za pomoci 12 es 6:3, 6:0 a 7:5.

"Cítil jsem se na kurtu výtečně. Jsem zdravý a silný," řekl Berdych. "Mám rád tohle melbournské vedro. Vracím se sem roky moc rád."

První kolo Australian Open zvládl počtrnácté v řadě. Poprvé od roku 2005 nastoupil v Melbourne jako nenasazený hráč a naopak proti nasazenému začínal. "Je to nová situace, kterou si užívám. Musím se pavoukem drát nově," podotkl s úsměvem Berdych, který se v žebříčku kvůli výpadku propadl na aktuální 57. místo dvouhry ATP.

V zápase s Edmundem se třiatřicetiletý Berdych opíral o servis. Soupeře pustil jen k jednomu brejkbolu, ale o podání nepřišel a udělal pouze čtrnáct chyb. "Nebylo to tak snadné, ale mám ze své hry radost. Je to dobré znamení," konstatoval Berdych.

"Užívám si každou chvilku na kurtu. Mám za sebou další dobrý den. Tělo je v pořádku, pauza mu prospěla, tak uvidíme, jak dlouho vydrží," řekl.

Po utkání si dlouholetý nejlepších český tenista pochvaloval přípravu na sezonu. "Všechno šlo hladce," konstatoval někdejší čtvrtý hráč světa. S kondicí mu nově pomáhá Marek Všetíček a Berdych oproti minulým letům viditelně zhubl.

O postup do třetího kola se ve středu utká s Robinem Haasem. S Nizozemcem, který je v žebříčku o místo za ním, má bilanci 3:2 a naposledy o dva roky mladšího soupeře porazil předloni na antuce v Madridu. Na grandslamu se ještě nestřetli.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy