Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Berdych: Byl to boj o základní čáru, vydržel jsem jen set

Melbourne - Podruhé za sebou skončil tenista Tomáš Berdych na Australian Open těsně před branami finále. Z dnešní prohry s Britem Andym Murraym byl hodně zklamaný, ale zároveň odhodlaný, aby příště udělal o krok víc. "Je třeba dál tvrdě pracovat. Dělat na věcech, které tady během těch dvou týdnů fungovaly. Ještě je vylepšit a být připraven na příští zápas. Cesta k dobrým výsledkům je dlouhá a je třeba být připraven," řekl devětadvacetiletý Berdych, který se zatím marně snaží získat grandslamový titul.

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/AP

Přes rozladění po prohře s Murraym může být Berdych s úvodem sezony pod vedením nového kouče Daniela Vallverdua z Venezuely spokojen. V Dauhá hrál finále a v Melbourne grandslamové semifinále a předváděl výborný tenis. "Začátek je dobrý, ale to mi nestačí. Musím se připravit dál, sezona je ještě dlouhá," řekl.

Do utkání s Britem vstoupil Berdych výborně. Snažil se držet stanovené taktiky a být znovu hodně agresivní, držet soupeře pod tlakem. "To jsem dokázal v prvním setu, víc ne," litoval dvojnásobný daviscupový vítěz. "Převážně to byl boj o základní čáru. Kdo u ní vydrží blíže, tak bude diktovat tempo. Já byl úspěšnější pouze v prvním setu, ale potřeboval jsem ještě dva a to jsem nedokázal," řekl Berdych.

Od druhého setu se zdálo, že Murray trošku změnil taktiku. Začal hrát aktivně a míč dříve po odskoku. "Myslím, že se držel pořád své hry a tu hrál skvěle. Rozhodly malé detaily a on po celý zápas vydržel na vysoké úrovni," ocenil Berdych. Ve druhém setu neuhrál ani game. Za poslední čtyři měsíce to byl už třetí "kanár", kterého inkasoval. "Andy využil, že jsem měl slabší chvilku," konstatoval rodák z Valašského Meziříčí.

Po první vyhraném setu se zdálo, že Berdych u sítě, když si šli hráči sednout na lavičku, něco Murraymu řekl. Brit pak i diskutoval s hlavním rozhodčím. Podle Berdycha se ale nic nestalo. "Po vyhrané sadě jsem si řekl: 'Výborně.' To je vše. To snad můžu, když vyhraju set. Nic jiného za tím nehledejte," uvedl Berdych. "Byl to skvělý souboj, pro mě se špatným koncem. Tak to je. Takový je sport," řekl tenista.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy