Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
I. kvalifikace na Velkou pardubickou

Argentinský tisk: Češi jsou stejně tak nepředvídatelní, jak jsou nebezpeční

Buenos Aires – Přestože Argentinci budou v zářijovém utkání Davisova poháru na domácí půdě proti českému výběru favoritem, vybojovat postup nebude pro argentinský tým snadnou záležitostí. Shodují se na tom v dnešních komentářích argentinské deníky. Za největší hrozbu považují nepředvídatelnost Čechů.

Tomáš Berdych a Radek Štěpánek
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

"Aby tým kapitána Martína Jaiteho mohl změnit historii, musí si poradit se soupeřem, který má dobré hráče, historicky kvalitní výsledky a na rozdíl od Argentiny už dokázal Davis Cup vyhrát," připomíná Clarín, že Argentina zatím ani jednu ze svých čtyř finálových účastí neproměnila ve vítězství.

Postup přes předloňského celkového vítěze soutěže deníky ani nepodceňují, ale ani nepřeceňují. "Češi přemohli Srbsko, které se při absenci světové jedničky Novaka Djokoviče sice nemění ve slabého soupeře, ale určitě se mění v hratelného," míní La Capital.

Tentýž list si také upozorňuje, že tým kapitána Jaroslava Navrátila si zvolil pro víkendový duel v O2 areně antuku, takže by mu oblíbený povrch Jihoameričanů nemusel vadit. "Je důležité si všimnout, že si o víkendu zvolili antuku. Ve srovnání s Chorvatskem jsou Češi silnější zejména ve schopnosti hrát na jakémkoliv povrchu, i když je jasné, že mají radši ty rychlejší," komentuje.

Tomáš Berdych a Radek Štěpánek
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Komentátoři oceňují individuální schopnosti českých hráčů. "Berdych v sobě spojuje kvality, ze kterých by měl mít strach každý soupeř, přestože antukové dvorce nejsou zrovna jeho oblíbenými," píše Clarín. "Berdych je nejen skvělý tenista, ale patří i mezi nejlepší světové hráče při podání. Štěpánek je nevyzpytatelný, v každém případě je také nebezpečný. Ne tolik jako Berdych, ale je," uvádí La Capital.

Za slabinu považuje La Capital fakt, že soupeř spoléhá až příliš na výkony svých dvou nejlepších tenistů. "Češi jsou týmem dvou hráčů - Berdycha a Štěpánka. V první stovce mají sice ještě Lukáše Rosola, ten má ale v Davisově poháru na kontě tři zápasy a všechny za rozhodnutého stavu. První dva naopak hrají všechna utkání, dokud je to potřeba."

Deníky neodhadují šance soupeřů, převládá opatrnost. "Češi jsou vlastně stejní jako jeden z jejich singlistů. Jsou stejně tak nepředvídatelní, jako jsou nebezpeční," uzavírá svůj komentář La Capital.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy