Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Adria Tour ohniskem koronaviru. Po Dimitrovovi měli pozitivní test i Čorič s Troickim

Po Bulharovi Grigoru Dimitrovovi měli pozitivní test na koronavirus další účastníci tenisové Adria Tour Chorvat Borna Čorič či Srb Viktor Troicki. Nakažená je i jeho těhotná manželka. Druhý díl soutěže, kterou uspořádal první hráč světa Srb Novak Djokovič, byl v neděli v chorvatském Zadaru předčasně ukončen. Finále mezi Djokovičem a Rusem Andrejem Rubljovem se nehrálo poté, co Dimitrov po návratu do Monaka informoval o svém pozitivním testu.

Borna Čorič
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Čorič se ještě v sobotu utkal s Dimitrovem a poté i s Djokovičem. "Cítím se dobře, žádné příznaky nemám," uvedl třiadvacetiletý hráč, kterému patří 33. místo ve světovém žebříčku. "Opravdu mě mrzí, že jsem někomu mohl způsobit problémy," dodal Čorič a vyzval všechny, s kým byl v posledních dnech v kontaktu, aby se nechali otestovat.

Podle chorvatských médií se nákaza koronavirem potvrdila také u kondičních koučů Dimitrova i Djokoviče. Negativní výsledky testů naopak mají třetí hráč světového žebříčku Dominic Thiem z Rakouska, který se zúčastnil jen prvního turnaje v Bělehradě, i Alexander Zverev. Němec, jenž hrál i v Zadaru, na sociálních sítích oznámil, že na doporučení lékařů půjde do karantény a v příštích dnech absolvuje další testy.

Je nám líto, video expirovalo.
Dimitrov oznámil, že se nakazil koronavirem

"Připravujeme karanténní ubytování pro pozitivně testované hráče i další účastníky, pracujeme na seznamu jejich kontaktů," řekl veřejnoprávní televizi HRT náčelník civilní obrany Zadarské župy Šime Vickovič.

Úřady na výskyt koronaviru na tenisovém turnaji zareagovaly zpřísněním opatření v regionu, mimo jiné jsou zakázány návštěvy v nemocnicích a ústavech sociální péče.

Představitelé profesionálního okruhu ATP se zatím nechystají měnit plány na srpnový restart sezony, která je přerušená od března. V oficiálním prohlášení uvedli, že pokračují v plánování a úpravě preventivních opatření a bezpečnostních protokolů. Zároveň vyzvali "k přísnému dodržování zodpovědného sociálního odstupu a dalších zdravotních a bezpečnostních opatření, aby se zamezilo dalšímu šíření viru".

Tento týden měla Adria Tour pokračovat v Černé Hoře, ale kvůli uzavřeným hranicím byl turnaj již dříve zrušen. Finále se má začátkem července konat v bosenské Banja Luce, ale jeho osud je v současnosti nejistý.

Účastníci série si vysloužili kritiku při první zastávce v Bělehradě, kde se místo dodržování odstupu na kurtu objímali a poté slavili v klubu. Zápasy se hrály před zaplněnými ochozy. Djokovič odletěl nechat se otestovat do Bělehradu. "Musíme počkat na výsledky. Je v pořádku, nemá žádné příznaky," uvedl jeho mluvčí.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy