Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
IJF World Tour 2021 Gruzie

Věřím, že Tokio bude a já si tam zahraji, doufá Matelová

Víru v účast na olympijských hrách stále neztrácí. Stolní tenistka Hana Matelová doufá, že se v Tokiu předvede i přes komplikace v podobě koronavirové pandemie. Mistryně republiky je po návratu do Česka od minulého týdne v domácí karanténě, kde se udržuje v kondici.

Hana Matelová
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

"Doufám, že se situace stabilizuje co nejrychleji a olympijské hry nebudou zrušené. Jsem optimistka, takže věřím, že Tokio bude a já si tam zahraji," řekla 51. hráčka světového žebříčku v rozhovoru na webu ping-pong.cz.

Na druhou stranu zdůraznila, že s opatřeními proti nemoci COVID-19 souhlasí. "Není o čem diskutovat. Olympiáda je velký cíl, ale v momentální situaci je to jen sport a ten teď není na prvním místě," uvedla devětadvacetiletá rodačka ze Zlína.

Kvůli pandemii koronaviru mezinárodní federace ITTF zrušila kontinentální kvalifikace na olympiádu. Evropský turnaj měl být v dubnu v Moskvě. A je otázkou, jak se sportovci dokážou na hry připravit. "Nemám teď v hlavě myšlenky, jestli je to spravedlivé, nebo ne. Pokud se do Tokia dostanu, budu chtít předvést nejlepší pinec, i kdybych před tím trénovala měsíc, dva, nebo třeba jen dva týdny."

Účastnice olympiády v Riu de Janeiro působí ve Francii v celku ASRTT Étival-Raon. Loni s týmem slavila titul, ale letos možná soutěž skončí bez mistra. "Čeká nás poměrně velká porce zápasů, takže si myslím, že pokud by se soutěž znovu rozjela, pak by se upravil formát. Liga je ale specifická tím, že hrajeme ve dvou skupinách, tudíž nemůžeme určit mistra ani sestupujícího ligy," podotkla Matelová.

Doma je od minulého úterý. Přijela z německého Düsseldorfu a je na čtrnáct dnů v karanténě. "Beru to jako možnost se zastavit, odpočinout a taky zapracovat na jiných věcech, než jsem zvyklá. Rozhodně nepodléhám panice," řekla.

Stejně jako jiní sportovci na sobě denně pracuje. Na programu má jógu, intervalové tréninky, posilování vlastním tělem nebo dýchací cvičení. "Dělám maximálně vše pro to, abych se udržela ve formě a v celkové fyzické i mentální pohodě. Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet dál a jestli po čtrnácti dnech budu moci vyběhnout z domu," uvedla.

S pálkou v ruce hrát nemůže. Umí si ale najít hodně způsobů, jak úplně nevyjít ze cviku. "Pomocí vizualizace, stínováním, koukáním na videa," řekla.

Domácí izolaci zatím zvládala dobře. "Nenudím se. Dělám věci, na které jsem neměla moc času. Začala jsem se učit francouzsky, jsem v kontaktu se svými přáteli a rodinou," uvedla Matelová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy