Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Svatohorský Downtown

Švédský mladík Möregardh je po výhře nad svým dětským idolem Bollem ve finále MS

Devatenáctiletý švédský talent Truls Möregardh se probojoval do finále mistrovství světa ve stolním tenisu v Houstonu. V semifinále zdolal 77. hráč světového žebříčku svůj idol, o 21 let staršího Němce Tima Bolla, po velkém boji 4:3 na sety, přestože úvodní dvě sady prohrál. O titul se Möregard utká se světovou jedničkou Fan Čen-tungem, který v čínském souboji porazil Liang Ťing-kchuna jasně 4:1.

Truls Möregard
zdroj: Sin-chua autor: Wu Siao-ling

Möregardh se stal nejníže postaveným finalistou světového šampionátu v historii. Překonal Korejce Ču Se-hjuka, kterému patřilo 65. místo v žebříčku, když v roce 2003 prohrál v boji o titul s Rakušanem Wernerem Schlagerem.

Na cestě do finále byl medailista ze světových i evropských mládežnických šampionátů několikrát na pokraji vyřazení, ale pokaždé kritickou situaci zvládl.

"Je jasné, že otočit pár zápasů vám pomůže zvednout sebevědomí. Každý zápas jsem si tady užil," citoval Möregardha švédský list Aftonbladet.

Pochvaloval si pomoc svého kouče Stellana Bengtssona, který se stal mistrem světa před 50 lety.

"Jeho rady jsou neuvěřitelně užitečné a jsem mu moc vděčný. Nechtěl jsem tu skončit hůře než on v roce 1971," řekl Möregardh se smíchem.

Švédsko má ve finále mužské dvouhry zastoupení podruhé za sebou. Předloni v Budapešti získal stříbro Mattias Falck po porážce s Číňanem Ma Lungem, který se stal mistrem světa potřetí v řadě.

Do Houstonu Ma Lung, který je v žebříčku druhý za Fan Čen-tungem, překvapivě nepřijel.

Boll získal bronz stejně jako před deseti lety a ve 40 letech se stal nejstarším medailistou v historii mistrovství světa.

O titul v ženské dvouhře si zahrají světová dvojka Sun Jing-ša a čtyřka Wang Man-jü. Čína má v této kategorii obě nejcennější medaile na čtrnáctém MS za sebou, a navíc stejně jako předloni získala i oba bronzy.

Sun Jing-ša útočí v Houstonu na všechny tři tituly. Společně s Wang Čchu-čchinem jíž získala zlato ve smíšené čtyřhře a je také ve finále čtyřhry žen.

S dvěma se musela spokojit její přemožitelka z finále olympijských her v Tokiu a světová jednička Čchen Meng, kterou v semifinále dvouhry udolala čtvrtá nasazená Wang Man-jü 4:3 na sety.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články