Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance 3x3 Tour Plzeň

Stolní tenistky si zajistily ME, muži musí do baráže

Jaroměř - Obě české reprezentace stolních tenistů bojovaly v Jaroměři o přímý postup na ME. Zatímco ženy přehrály Srbsko 3:1 a prvním místem ve skupině si zajistily účast v elitní divizi na šampionátu v Lucembursku, muži stejným skóre podlehli Rumunsku a musí do dodatečné baráže.

Je nám líto, video expirovalo.
Ženám se v kvalifikaci ME dařilo, muži neuspěli

České reprezentantky si se Srbskem mohly dovolit i prohrát, stačilo jim vyhrát jediný zápas. A kýžený bod na české konto zajistila hned na úvod Renáta Štrbíková. Ta následně zvládla i svůj druhý zápas, vítězství si při své premiéře připsala i Karin Adámková. "Není to můj cíl, ale spíš přání, že bychom s holkama ještě jednou tu medaili vybojovaly," uvedla Štrbíková.

Jediné vítězství mužů vybojoval Dmitrij Prokopcov, když otočil duel s Rumunem Szocsem z 0:2 na 3:2. "Zlepšil sem příjem a najednou to šlo," přiznal Prokopcov. Ve zbývajících třech zápasech ale Češi získali jediný set a čeká je dodatečná baráž. "Rumuni vyhráli všechny koncovky setů, což nás hrozně mrzí. Kdybychom třeba jednu dvě koncovky zvládli, tak by se to mohlo otočit," dodal Prokopcov.

Hlavní zprávy