Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Stolní tenisté vstoupili do MS družstev vítězstvím. Porazili Madagaskar

Dobrý vstup do šampionátu družstev za sebou mají čeští stolní tenisté, kteří v Koreji porazili Madagaskar 3:1. Dvěma body pomohl k vítězství zkušený Lubomír Jančařík. Osm týmů si na MS zajistí účast na olympijských hrách v Paříži. České reprezentantky dvakrát vedly nad favorizovanou Francií, ale nakonec prohrály 2:3.

Čeští stolní tenisté na MS družstev
zdroj: Facebook.com / Český stolní tenis

Jančařík nejprve v pětisetové bitvě zdolal Jonathana Nativela, pak neuspěl Tomáš Polanský, ale Jiří Martinko a opět Jančařík zajistili svěřencům Josefa Plachého úvodní vítězství.

"Jsem rád, že jsme zvládli první krok. Nebylo to vůbec jednoduché, myslím, že byla nervozita a hráči se těžko vyrovnávali s jiným odskokem míčků," řekl trenér Plachý.

V sobotu čeká české hráče Japonsko, pak další favorit Tchaj-wan a v úterý Nigérie. 

Nadějný vstup ženského týmu obstarala ve velkém dramatu Hana Matelová. Po obratu z dvousetové ztráty a odvrácených čtyřech mečbolech proti Prithice Pavadeové si v rozhodující sadě vypracovala vedení 10:3 a navzdory sedmi nevyužitým mečbolům vyhrála 12:10. Po nezdaru Lindy Záděrové získala zpět vedení Zdena Blašková, ale vyrovnání podruhé bez ztráty setu opět zařídila čínská rodačka a francouzská jednička Jia Nan Yuan, jež nedala šanci ani Matelové. Nejmladší členka sestavy Záděrová pak v rozhodujícím duelu nestačila na zkušenější Pavadeovou.

V sobotu čeká český tým utkání s Egyptem, dalšími soupeři budou Chorvatsko a Ukrajina. V obou kategoriích vítězové osmi pětičlenných skupin postoupí přímo do osmifinále, družstva ze druhých a třetích míst čeká kolo navíc.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články