Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
AZ-kvíz tentokrát s Fortunou

Stolní tenisté vstoupili do MS družstev vítězstvím. Porazili Madagaskar

Dobrý vstup do šampionátu družstev za sebou mají čeští stolní tenisté, kteří v Koreji porazili Madagaskar 3:1. Dvěma body pomohl k vítězství zkušený Lubomír Jančařík. Osm týmů si na MS zajistí účast na olympijských hrách v Paříži. České reprezentantky dvakrát vedly nad favorizovanou Francií, ale nakonec prohrály 2:3.

Čeští stolní tenisté na MS družstev
zdroj: Facebook.com / Český stolní tenis

Jančařík nejprve v pětisetové bitvě zdolal Jonathana Nativela, pak neuspěl Tomáš Polanský, ale Jiří Martinko a opět Jančařík zajistili svěřencům Josefa Plachého úvodní vítězství.

"Jsem rád, že jsme zvládli první krok. Nebylo to vůbec jednoduché, myslím, že byla nervozita a hráči se těžko vyrovnávali s jiným odskokem míčků," řekl trenér Plachý.

V sobotu čeká české hráče Japonsko, pak další favorit Tchaj-wan a v úterý Nigérie. 

Nadějný vstup ženského týmu obstarala ve velkém dramatu Hana Matelová. Po obratu z dvousetové ztráty a odvrácených čtyřech mečbolech proti Prithice Pavadeové si v rozhodující sadě vypracovala vedení 10:3 a navzdory sedmi nevyužitým mečbolům vyhrála 12:10. Po nezdaru Lindy Záděrové získala zpět vedení Zdena Blašková, ale vyrovnání podruhé bez ztráty setu opět zařídila čínská rodačka a francouzská jednička Jia Nan Yuan, jež nedala šanci ani Matelové. Nejmladší členka sestavy Záděrová pak v rozhodujícím duelu nestačila na zkušenější Pavadeovou.

V sobotu čeká český tým utkání s Egyptem, dalšími soupeři budou Chorvatsko a Ukrajina. V obou kategoriích vítězové osmi pětičlenných skupin postoupí přímo do osmifinále, družstva ze druhých a třetích míst čeká kolo navíc.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články