Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Slovensko

Stolní tenisté na úvod ME družstev přehráli jasně Italy

Stolní tenisté za sebou mají úspěšný vstup do ME družstev v Rumunsku. V úvodním utkání porazili Lubomír Jančařík, Tomáš Polanský a Jiří Martinko soupeře z Itálie 3:0. Úspěšně vstoupily do turnaje i ženy, které zdolaly Slovinsko 3:1.

Lubomír Jančařík
zdroj: Reuters

Lubomír Jančařík a Jiří Martinko, který zaskakuje za zraněného Pavla Širučka, zvládli pětisetové bitvy, přičemž Jančařík odvrátil Niagolu Stoyanovovi tři mečboly. Tomáš Polanský porazil Mihaie Bobocicu 3:1.

Svěřenci Josefa Plachého nastoupí ve skupině G ve středu proti Maďarům a den nato proti nasazeným jedničkám Chorvatům. Do čtvrtfinále projde jen vítěz skupiny. Zkušený Širuček reprezentaci v Kluži chybí kvůli poraněnému ramenu pravé ruky.

První bod proti italskému celku získal po urputné bitvě Jančařík. "On je velmi chytrý hráč a má nepříjemný styl hry. Kouskuje hru, umí umisťovat míčky, střídá krátký servis s dlouhým. Tím vyhrává. Je důležité si najít správný rytmus a prosadit si svoje. To se mi sice úplně nepovedlo, ale odvrátil jsem třimečboly, a pak jsem hru zlepšil," řekl Jančařík po výhře nad Stoyanovem.

Je nám líto, video expirovalo.
Stolní tenisté zahájili ME družstev výhrou nad Italy, uspěly i ženy

Polanský proti Bobocicovi vedl v prvním setu 10:5, ale nedotáhl ho. Pak ale zápas otočil. Jiří Martinko při premiéře na velké akci v mužské kategorii zdolal leváka Leonarda Muttiho.

Družstvo žen vstoupilo do zápasu se Slovinskem porážkou poté, co Kateřina Tomanovská nestačila na Katarinu Stražarovou. Následně uspěly Hana Matelová i Zdena Blašková, rozhodující třetí bod přidala po výhře nad Stražarovou znovu Matelová.

Třetím účastníkem skupiny D je Ukrajina, se kterou se Češky utkají ve čtvrtek. Na předloňském evropském šampionátu v Nantes se českým celkům do čtvrtfinále projít nepodařilo.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články