Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Svatohorský Downtown

Stolní tenista Fan Čen-tung je poprvé mistrem světa

Dvouhry na mistrovství světa ve stolním tenisu ovládli favorizovaní reprezentanti Číny. První tituly v kariéře v Houstonu získali Fan Čen-tung a jeho krajanka Wang Man-jü, zlato v mužské čtyřhře se po 30 letech vrátilo do Evropy.

Manyu Wang
zdroj: ČTK/AP

Světová jednička Fan Čen-tung porazil ve finále jednoznačně 4:0 na sety překvapení turnaje Trulse Möregardha. Devatenáctiletý Švéd v semifinále přešel přes německého veterána Tima Bolla a jako 77. hráč žebříčku byl nejníže postaveným finalistou světového šampionátu v historii.

Čtyřiadvacetiletý Fan Čen-tung vládne žebříčku už delší dobu, ale v pondělí se dočkal prvního velkého individuálního zlata. Ve finále MS 2017 i letos na OH v Tokiu podlehl ve finále o devět let staršímu krajanovi Ma Lungovi, jenž v Texasu nestartoval.

Wang Man-jü v čínském duelu o zlato zdolala 4:2 deblovou partnerku Sun Jing-ša, s níž několik hodin předtím ovládla čtyřhru. Sun Jing-ša se tak ve dvouhře musela spokojit se stříbrem stejně jako v Tokiu, kde ji ve finále porazila jiná krajanka Čchen Meng. Ze šampionátu nicméně odjela s dvěma zlatými, neboť s Wang Čchu-čchinem vyhrála mix.

Zatímco ženské čtyřhře kralovaly Číňanky posedmnácté za sebou, zlato v mužském deblu míří po 30 letech asijské dominance zpět do Evropy. Švédové Kristian Karlsson a Mattias Falck ve finále porazili 3:1 korejské duo Čang U-čin, Lim Jong-hon a navázali na triumf krajanů Petera Karlssona a Thomase von Scheeleho z roku 1991.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články