Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Přijatelný los a domácí prostředí. Stolní tenisté vyhlížejí olympijskou kvalifikaci

V Havířově odstartuje ve čtvrtek olympijská kvalifikace stolních tenistů. O letenky do Paříže se bude hrát ve smíšené čtyřhře. Výhodu domácího prostředí mají letošní mistři republiky Jan Valenta a Zdena Blašková.

Je nám líto, video expirovalo.
Stolní tenisté vyhlížejí OH kvalifikaci

O čtyři místa na Hrách se v Havířově utká 26 párů z celého světa. Kvalifikační turnaj je dvoudenní. Ve čtvrtek se bude hrát vyřazovacím způsobem ve dvou na sobě nezávislých pavoucích. Vítěz každého z nich postoupí do Paříže. Pátek bude téměř identický s tím rozdílem, že už se soutěží nezúčastní výherci z prvního dne.

České duo Valenta, Blašková ve čtvrtek odpoledne na úvod narazí na 56. pár světa John Oyebode, Gaia Monfradiniová z Itálie.

"Jsou podobný ročník jako my, takže je známe i z mládežnických kategorií. Spolu už hrají delší dobu, viděli jsme je v Itálii, kde jsme také byli mezi osmi. Sledovali jsme je, a je to relativně dobrý los," podotkl Valenta, kterému patří ve světovém žebříčku mixů 195. místo.

Blašková kvituje výhodu domácího prostředí. "Je to premiéra, takže věřím, že si to moc diváků nenechá ujít a do Havířova určitě všichni můžou dorazit," láká diváky česká reprezentantka.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články