Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
IJF World Tour 2021 Gruzie

Nejlepšími stolními tenisty ČR jsou Polanský a Matelová

Český stolní tenis zná své mistry. V mužské dvouhře poprvé v kariéře uspěl Tomáš Polanský, v ženské kategorii obhájila titul mistryně republiky Hana Matelová. Oba finálové zápasy byly velmi vyrovnané, v obou utkáních o výsledku rozhodl až sedmý set. Polanský zdolal obhájce prvenství a 45. hráče světového žebříčku Pavla Širučka 11:5, Matelová v něm porazila Karin Adámkovou 11:9.

Hana Matelová
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Širuček sice otočil stav 0:2 na sety na 3:2, ale třetí titul za sebou nakonec nezískal. "Musel jsem změnit taktiku, snažil jsem se hrát víc přes forhend, kde jsem asi o něco lepší, a vše skončilo až v sedmém setu. Tam jsem zahrál v úvodu několik dobrých balonů, takže v tom závěru jsem měl navrch," řekl Polanský na svazovém webu.

Adámkové v koncovce šestého setu chyběly dva míčky k vítězství. "Nepřijela jsem do Plzně v absolutní pohodě, před šampionátem jsem pár dnů proležela. Bylo to těžké, s Karin se nepotkáváme tak často. Ze začátku tam možná byl z její strany trochu respekt, mně naopak pomohlo, že jsem těch finále odehrála víc," uvedla Matelová.

Je nám líto, video expirovalo.
Polanský: Za výkon jsem strašně rád
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy