Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP 2020 Nové Město na Moravě

Na olympijských hrách v Riu se představí čtyři čeští stolní tenisté

Praha - Český stolní tenis bude mít v Riu de Janeiro poprvé v historii čtyři zástupce na olympijských hrách. K již jisté účastnici Ivetě Vacenovské přibylo po redukci světového žebříčku trio Lubomír Jančařík, Dmitrij Prokopcov a Hana Matelová. Definitivní nominaci zveřejnila Mezinárodní federace stolního tenisu (ITTF).

Lubomír Jančařík
zdroj: ČTK autor: František Zálewský

Nejlepší česká hráčka Vacenovská měla olympijskou jistotu už téměř tři týdny na základě světového žebříčku. Po první redukci unikl postup na Hry Jančaříkovi o jediný bod. Na základě nominací jednotlivých národních svazů prováděla ITTF další redukci, po níž získal Jančařík právo startu v Riu a s ním i reprezentační kolegové Prokopcov a Matelová.
 
"Mám radost, obrovskou radost. Sice jsem stále pevně věřil, že se do nominace dostanu, ale dokud to člověk nemá, jak se říká, na papíře, může se stát cokoliv. Je to v tuto chvíli velká úleva," uvedl 71. hráč světa Jančařík v tiskové zprávě České asociace stolního tenisu.
 
Stolní tenis je v programu her od roku 1988 a Češi letos vysílají nejpočetnější výpravu. Před čtyřmi lety v Londýně startovaly Iveta Vacenovská a Dana Čechová, tehdy pod dívčím jménem Hadačová. Český stolní tenista se zúčastnil olympijského turnaje naposledy v Pekingu 2008 díky Petru Korbelovi, čtvrtému z her v Atlantě 1996.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy