Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ČP ve sjezdu na divoké vodě České Budějovice

Na Czech Open se českým stolním tenistům nedařilo

Olomouc - Na olomouckém turnaji World Tour ve stolním tenisu se ani jeden z deseti domácích reprezentantů nedostal do osmifinále. Z prvního kola postoupili jen Tomáš Tregler, jenž porazil Japonce Koheie Sambeho 4:2, a Renáta Štrbíková po vítězství 4:1 nad Jun Hjo-pin z Koreje. Druhé zápasy na Czech Open však znamenaly konečnou i pro ně.

Dmitrij Prokopcov
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Na turnaji tak už zůstaly ve hře pouze tři české deblové páry, které budou v sobotu bojovat o postup do semifinále.

Tregler nejprve v Olomouci prošel kvalifikací, v prvním kole hlavní soutěže vyřadil 104. hráče světa, ale pak prohrál s Kirillem Gerassimenkem z Kazachstánu 3:4. V posledním setu nevyužil mečbol a podlehl 11:13.

"Cítím se hodně unavený a jsem hodně naštvaný. Takový zápas na velkém turnaji je potřeba dotáhnout do vítězného konce," uvedl Tregler. "Za stavu 6:4 (v posledním setu) mi dal dvě těsná, ovšem nechytatelná prasátka a byl rázem opět na koni. Já už jsem pak z té únavy dělal drobné chyby, které mě možná stály vítězství. Co z toho, že jsem měl jeden mečbol, když jsem ho nedokázal využít," dodal.

Hodně zklamaný byl i Tomáš Konečný, který minulý týden ovládl turnaj World Tour v Bulharsku. Se Švédem Simonem Arvidssonem prohrál v úvodním kole 0:4. "Soupeř vyhrál zaslouženě. Velmi dobře přijímal, zatímco já jsem se vůbec nedostal do hry. Přehrál mě, těžko k tomu dodat něco víc. Myslím, že jsem se na zápas připravil dobře, dva dny jsem trénoval, ale prostě to nevyšlo," řekl Konečný.

Ze čtveřice českých žen postoupila do 2. kola pouze Štrbíková, jenže proti Georgině Potaové pak neuhrála ani set. Maďarka byla favoritkou, na žebříčku je o 44 míst výše. "Ona má skvělou pasivní hru, obrovský přehled a cit. Prostě byla lepší. Skvěle měnila tempo hry, hlavně dokáže neskutečně zpomalit míček, a s tím já prostě neumím nic udělat," konstatovala Štrbíková.

Na turnaji tak už zůstaly ve hře pouze české deblové páry, které budou bojovat o postup do čtvrtfinále.

Turnaj série World Tour ve stolním tenisu v Olomouci:

Muži: Dvouhra - 1. kolo: Tregler (ČR) - Sambe (Jap.) 4:2 (-9, -10, 9, 8, 4, 7), Lorentz (Fr.) - Jančařík (ČR) 4:3 (8, -5, 3, 7, -8, -3, 9), Nordberg (Švéd.) - Prokopcov (ČR) 4:2 (8, -6, 5, 5, -8, 6), Groth (Dán.) - Širuček (ČR) 4:1 (-5, 2, 9, 4, 1), Takakiwa (Jap.) - Vráblík (ČR) 4:0 (7, 3, 9, 3), Arvidsson (Švéd.) - Konečný (ČR) 4:0 (10, 5, 4, 4).

2. kolo: Gerassimenko (Kaz.) - Tregler 4:3 (-7, 10, 7, -9, 8, -8, 11).

Ženy: Dvouhra - 1. kolo: Štrbíková (ČR) - Jun Hjo-pin (Kor.) 4:1 (9, 8, 10, -10, 9), Lovasová (Maď.) - Čechová (ČR) 4:0 (9, 8, 7, 7), Šiomiová (Jap.) - Matelová (ČR) 4:0 (6, 8, 6, 8), Moriová (Jap.) - Tomanovská (ČR) 4:0 (4, 10, 3, 3).

2. kolo: Potaová (Maď.) - Štrbíková 4:0 (5, 8, 5, 4).

Je nám líto, video expirovalo.
Českým stolním tenistům se na Czech Open nedařilo
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy