Je nám líto, video expirovalo.

Matelová zvládla na Czech Open vstup ve dvouhře i čtyřhře, skončil naopak Širuček i hlavní favorit

Dva starty, dva úspěchy. Mistryně republiky Hana Matelová postoupila na Czech Open ve stolním tenisu do 2. kola ve dvouhře i čtyřhře a na turnaji World Tour pokračuje jako poslední Češka. Pavel Širuček a zbylé deblové páry na úvod hlavní soutěže vypadli.

Hana Matelová
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Česká jednička Matelová, jež stejně jako Širuček dostala od pořadatelů divokou kartu do hlavní soutěže, v 1. kole porazila 4:2 Korejku Kim Ha-jong. "Musím říct, že jsem spokojená, podala jsem opravdu super výkon. Nevyšlo mi to moc před týdnem v Bulharsku a moc jsem chtěla uspět v Olomouci. Tohle bylo jednoduše řečeno povedené," uvedla Matelová pro web České asociace stolního tenisu.

V druhém kole se v pátek ve sportovním centru Omega vedle fotbalového Androva stadionu střetne s jednou z favoritek turnaje, desátou hráčkou světového žebříčku Miu Hiranovou z Japonska.

Je nám líto, video expirovalo.
Matelová na Czech Open pokračuje ve dvouhře i čtyřhře

"Letos v Hongkongu jsem s ní prohrála 1:4. Bude to jiná hra a já v ní mohu jen získat. Doufám, že mě přijdou povzbudit fanoušci. Byli skvělí, byť jsem měla trochu obavu, jestli se budu umět v domácím prostředí soustředit na svoji hru. Ale fungovalo to dobře, takže se na diváky moc těším," dodala Matelová.

K favoritkám naopak patří devětadvacetiletá Češka ve čtyřhře spolu se svou tradiční slovenskou partnerkou Barborou Balážovou. Druhý nasazený pár porazil jednoznačně 3:0 chorvatskou dvojici Mateja Jegerová, Sun Jiay a postoupil už do čtvrtfinále.

První kolo bylo konečnou pro mistra republiky v mužské dvouhře Širučka, jehož zdolal 4:2 Japonec Juki Hirano. "Jsem velmi zklamaný, protože si myslím, že to byl na první kolo hratelný soupeř. Rozhodně postoupili z kvalifikace lepší hráči. Netuším, kde se stala chyba, ale byl zkrátka o něco lepší. Nemohl jsem se vůbec opřít o forhend, přitom jsem na něm od začátku přípravy tolik pracoval. Je to obrovská škoda," řekl Širuček, jenž dnes vypadl ve čtyřhře společně s Tomášem Polanským. Skončila i smíšená dvojice Tomáš Konečný, Matelová.

Czech Open také přišlo o nejvýše nasazeného hráče a předloňského šampiona Tomokazua Harimota. Teprve šestnáctiletý Japonec, světová pětka a vítěz Bulgaria Open v Panagjurišti z minulého týdne, podlehl na úvod 3:4 Rumunovi Cristianu Pleteovi.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy