Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Svatohorský Downtown

Matelová vypadla i ve čtyřhře, Češi na MS ve stolním tenisu dohráli

Stolní tenistka Hana Matelová na mistrovství světa v Houstonu skončila i ve čtyřhře po jediném vítězství. Česká reprezentantka se slovenskou spoluhráčkou Barborou Balážovou po volném losu nejprve porazily ve druhém kole domácí americké sestry Joannu a Rachel Sungovy 3:1, v osmifinále pak ale podlehly stejným výsledkem čínskému páru Čchien Tchien-i, Čchen Meng.

Hana Matelová
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Yang Shiyao

Matelová s Balážovou ve čtvrtečním vstupním duelu vyhrály první set 11:9, jenže Američanky pak hrály mnohem důrazněji a často nacházely mezery v souhře česko-slovenské dvojice. Sadu vyhrály 11:2, ale Matelová s Balážovou obrat nedovolily.

"Američanky nás svojí hrou trochu překvapily. Hrály opravdu dobře. Skvěle umisťovaly míčky. Důležitý byl hned první set, kdy jsme většinou prohrávaly, ale nakonec jsme to otočily. Z postupu máme velikou radost," řekla poslední česká hráčka v soutěži Matelová, jejíž naděje ve dvouhře skončily ve druhém kole.

Také do dnešního zápasu s Číňankami vstoupila sedmá nasazená česko-slovenská dvojice nadějně a první set získala v poměru 12:10. Druhý ale stejným výsledkem ztratily a tentokrát obratu nezabránily. Asijský tým měl už navrch a po dalších setech 11:8 a 11:5 prošel do čtvrtfinále.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články