Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Matelová s Balážovou udolaly čínské nasazené jedničky a jsou v semifinále turnaje v Lublani

Stolní tenistka Hana Matelová si zahraje se slovenskou parťačkou Barborou Balážovou o finále na turnaji WTT v Lublani. Ve čtvrtfinále čtyřhry vyřadily nasazené jedničky Wang Man-jü a Čchen Meng z Číny po pětisetové bitvě.

Je nám líto, video expirovalo.
Matelová s Balážovou vyřadily v Lublani nasazené jedničky

"Je to samozřejmě obrovský úspěch. Mistryně světa se neporáží každý den. Na lavičce jim seděl legendární Ma Lin. My jsme ale hrály opravdu dobře. Navázaly jsme na výkony z mistrovství světa, ale také ze včerejšího zápasu," hodnotila Matelová.

Matelová s Balážovou po úspěšném prvním kole dnes přidaly druhou výhru, nad světovou trojkou Čcheng Meng a čtyřkou Wang Man-jü ve čtvrtfinále vyhrály 11:5, 11:8, 4:11, 6:11 a 11:8.

V pátek se utkají s lucemburskou dvojicí Ni Xia-lian, Sarah De Nutteová, majitelkami bronzu z mistrovství světa před dvěma lety.

"Já jsem proti Ni Xia-lian nikdy nehrála, takže to bude hodně zajímavé. Šance vidím vyrovnané a uděláme maximum pro to, abychom si zahrály finále," dodala Matelová.

Letos na MS na konci května v Durbanu k cennému kovu měly blízko i Matelová s Balážovou, od zisku medaile a postupu do semifinále je dělil jediný set.

V singlu v Lublani česká reprezentantka vypadla v prvním kole stejně jako Lubomír Jančařík.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články