HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Matelová na MS končí už ve druhém kole, nestačila na švédskou obranářku

Hladká porážka ve třech setech. Hana Matelová vypadla na mistrovství světa ve stolním tenistu ve druhém kole a dvouhra pro českou výpravu na šampionátu v Houstonu skončila. Česká jednička v boji o postup mezi 32 nejlepších hráček nestačila na švédskou obranářku Lindu Bergströmovou, nezískala proti ní ani set a prohrála 8:11, 5:11, 7:11 a 4:11.

Matelovou čeká v Houstonu ještě start ve čtyřhře. S tradiční slovenskou spoluhráčkou Barborou Balážovou, která na rozdíl od české stolní tenistky ve dvouhře prošla do 3. kola a ještě neztratila ani set, měly v prvním kole volný los. Ve druhém se dnes v noci SEČ utkají s domácím párem Joanna Sungová, Rachel Sungová.

V mužské dvouhře se o senzaci postaral polský reprezentant Jakub Dyjas, který vyřadil druhého nasazeného Japonce Tomokazua Harimota. Pětašedesátý hráč žebříčku porazil světovou pětku 4:3 na sety.