Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Brno Open Dance Festival 2021

Jančařík postoupil přes nasazenou pětku Gauzyho do osmifinále ME

Stolní tenista Lubomír Jančařík postoupil na mistrovství Evropy ve Varšavě přes pátého nasazeného Simona Gauzyho z Francie do osmifinále. Zůstal tak posledním českým zástupcem na turnaji, Hana Matelová vypadla ve dvouhře i čtyřhře.

Lubomír Jančařík
zdroj: ČTK autor: František Zálewský

Jančařík ve druhém kole vyřadil bývalého vicemistra Evropy ve dvouhře Gauzyho jednoznačně 4:0 na sety.

"Byl jsem stále o krok vepředu, nepustil jsem ho ani jednou do nějakého vedení, prostě parádní zápas. Už jednou jsem na mistrovství Evropy v osmifinále byl, v Jekatěrinburgu před šesti lety, ale třeba to tady ve Varšavě ještě vylepším," uvedl Jančařík, jenž si na březnovém kvalifikačním turnaji v Dauhá vybojoval účast na olympijských hrách v Tokiu.

O postup do čtvrtfinále se Jančařík v sobotu utká s Chorvatem Tomislavem Pučarem, který dnes v sedmi setech vyřadil portugalského veterána Joaa Monteira.

Je nám líto, video expirovalo.
Jančařík vyřadil nasazenou pětku Gauzyho, Matelová na ME skončila

Nejlepší Češka Matelová se rozloučila se šampionátem v 2. kole po porážce 1:4 na sety s Polkou Natalií Bajorovou.

"Ona prostě byla lepší. Nesedělo mi její pomalejší tempo, dávala mi často vyšší pomalé balony do bekhendu a já jsem neměla dost trpělivosti si s nimi poradit. Hodně jsem kazila,“ uznala Matelová.

Česká stolní tenistka musela ještě předtím skousnout zklamání z vyřazení ve čtyřhře. Společně s tradiční partnerkou Barborou Balážovou ze Slovenska byly na turnaji nejvýše nasazeným párem, ale v druhém kole prohrály jednoznačně 0:3 s německou dvojicí Petrissa Soljaová, Shan Xiaona.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy