Následuje
Brněnská laťka 2020

Jančařík porazil domácího Šibajeva a je v osmifinále

Jekatěrinburg (Rusko) - Stolní tenista Lubomír Jančařík postoupil na mistrovství Evropy v Jekatěrinburgu do osmifinále. Osmadvacetiletý reprezentant porazil domácího Alexandra Šibajeva 4:0 na sety. Jančařík si o postup do čtvrtfinále zahraje proti Robertu Gardosovi. Maďarský rodák v rakouských barvách už v Jekatěrinburgu získal evropské zlato s družstvem.

Stolní tenis (ilustrační foto)
zdroj: ČTK autor: Jakub Syrůček

Jančařík zvládl v taktické bitvě s 58. hráčem světa Šibajevem těsné koncovky. "Věděl jsem, že to bude boj o každý míček. Důležité bylo udržet čistou hlavu. Tři ze čtyřech setů se rozhodovaly v koncovkách. Jsem rád, že se mi v nich dařilo, byl to klíč k celkovému vítězství," řekl pro svazový web Jančařík, jenž je v žebříčku na 136. místě.

Šibajev se snažil o zvrat, zpomaloval tempo hry, ale Jančaříka nezastavil. "To je právě výhoda, že ho znám. Vím, že je to lišák a zkouší všechno možné. Byl jsem na to připravený. Ani mi to nějak zvlášť nevadilo," dodal jediný český osmifinalista ve dvouhře.

Sedmnáctiletý Tomáš Polanský, nejmladší člen české výpravy v Rusku, ve čtvrtek vyřadil po výborném výkonu Rakušana Stefana Fegerla, ale tentokrát nestačil na Angličana Liama Pitchforda a prohrál 1:4. "Pitchford dobře věděl, že Poliš včera porazil Fegerla a důkladně se na dnešní zápas připravil. Nic nepodcenil, hrál od prvního míčku koncentrovaně a hlavně z obou stran velice důrazně. Tomáš měl problémy s příjmem jeho servisu a od toho se všechno odvíjelo," řekl reprezentační kouč Jindřich Panský.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy