Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Atletika

Extraliga stolních tenistů má být atraktivnější, hrát se bude na tři vítězné zápasy

Extraliga ve stolním tenisu se snaží zatraktivnit. Soutěže mužů i žen mají po půlroční koronavirové pauze vyšší počet celků a muži budou hrát zápasy po vzoru mezinárodních soutěží do tří vítězných bodů, aby duel netrval úmorných čtyři až pět hodin, ale byl přívětivý k fanouškům i k televizním přenosům.

Extraliga stolního tenisu
zdroj: ČT24

Minulý ročník nejvyšších soutěží zůstal kvůli opatřením proti šíření nemoci covid-19 bez šampionů.

"Byl bych hrozně rád, aby se to už neopakovalo. Věřím, že nadcházející ročník dokončíme," řekl předseda České asociace stolního tenisu Zbyněk Špaček.

"Prozatím netušíme, jak a kdy se rozběhne sezona mezinárodních turnajů, je ale skvělé, že ta domácí právě začíná."

Mužskou extraligu bude hrát nově deset klubů, a zatímco dříve se hrálo na čtyři vítězné zápasy, od nynějška se stejně jako v evropských pohárech a na mistrovství Evropy či světa budou utkání hrát do tří vítězných bodů.

"Snažíme se stolní tenis zatraktivnit a přiblížit divákům. Zápas by měl trvat hodinu a půl," řekl Špaček s tím, že z každého kola by měl být jeden přímý přenos na Ping-pong TV a nově také v televizi Arena Sport.

Proto si asociace vyškolila dva moderátory, přičemž jedním z nich je bývalý mistr republiky Josef Šimončík.

Je nám líto, video expirovalo.
Extraliga stolních tenistů startuje v novém hávu

Systém ligy vítá i Dmitrij Prokopcov, opora celku HB Ostrov, který se do nevyšší soutěže vrací po čtyřech letech.

"Zápasy do tří vítězných bodů budou přínosem. Dříve po čtyřech hodinách už diváci z pingpongu nic neměli," řekl.

Právě Havlíčkův Brod bude s Prokopcovem, Michalem Obešlem a Tomášem Treglerem favoritem. "Chceme titul i Český pohár, ale soutěž bude vyrovnaná," řekl Prokopcov.

K jejich konkurentům se počítá ostravský celek Petra Korbela a družstvo KT Praha se zkušenou dvojicí Tomáš Pavelka, Martin Olejník.

Pokud se objeví v některém celku jeden pozitivní hráč na covid-19, měl by ho zaskočit náhradník. Případně se budou zápasy překládat. Po dvoukolové základní části postoupí osmička do play-off.

Soutěž žen začala minulý týden a hraje ji patnáct celků. Po jednokolové základní části se osmička utká o šest míst v play-off, zbylé celky budou hrát dvoukolově o sestup, který se bude týkat čtveřice týmů.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy