Urban Challenge Praha

El Niňo i podruhé narazilo na "řeckou zeď". Gionis přiblížil Ostravu k obhajobě titulu

Ostravští stolní tenisté vykročili rázně za obhajobou mistrovského titulu. Bez zaváhání zvládli i druhý zápas finálové série proti pražskému El Niňu a v sérii hrané na tři vítězství vedou 2:0.

Ostrava zvládla doma i druhé finále proti El Niňu

Ostrava se může spolehnout především na řeckého obranáře Gionise, který zařídil čtyři body z osmi a ztratil při tom jediný set. Ve druhém střetnutí série porazil Kleprlíka a bez problémů přehrál i Antonína Gavlase.

"Musíme uznat, že Gionis je momentálně nad naše síly. Výsledek dvakrát 0:4 ale myslím není úplně objektivní, alespoň bod nebo dva bychom uhrát mohli. Uvidíme, co v Praze," uvedl David Reitšpies z El Niňa.

Nejblíže bodu byl zatím paradoxně právě nejmladší člen sestavy Pražanů Reitšpies, který v pátém setu zápasu s Karakaševičem neproměnil mečbol a prohrál jej 10:12.

Ostrava vede ve finále 2:0 a jediný zápas ji dělí od obhajoby mistrovského titulu. "Náskok 2:0 je optimální. Kluci jsou v pohodě a já doufám a věřím, že to dotáhneme už napoprvé v Praze," řekl trenér Ostravy Petr Korbel.