Následuje
SP Slovinsko

Z posledního místa až k triumfu. Nepejchal ovládl SP v Mnichově ve střelbě ze vzduchové pušky

Puškař Filip Nepejchal předvedl na Světovém poháru v Mnichově skvělé finále, a ačkoli do něj vstupoval z posledního místa, tak těsně zvítězil. Navázal tím na svůj dubnový triumf na SP v Pekingu. V Číně ovládl soutěž ve střelbě z libovolné malorážky na 3x40 ran, čímž zajistil pro Českou republiku druhé účastnické místo na olympijských hrách v Tokiu. První získal skeetař Jakub Tomeček v Acapulcu.

Filip Nepejchal
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Celkově si devatenáctiletý Nepejchal připsal už třetí vítězství v kariéře. Někdejší juniorský mistr světa se poprvé mezi seniory radoval v roce 2016 v Baku, kde v pouhých šestnácti letech ovládl rovněž vzduchovou pušku.

V Mnichově postoupil Nepejchal do finále z posledního osmého místa. V boji o medaile se ale účastník olympijských her v Riu de Janeiro držel v popředí. V polovině eliminace se před něho dostal Petar Gorša, posledních pět ran ale zvládl český talent lépe a chorvatského soupeře v konečném pořadí porazil o 1,3 bodu.

Další čeští reprezentanti neprošli v Německu kvalifikací. David Hrčkulák obsadil 48. místo, Jiří Přívratský skončil na 57. příčce.

Nepejchal vyhrál ve Světovém poháru potřetí

SP ve sportovní střelbě v puškových a pistolových disciplínách v Mnichově:

Muži: Vzduchová puška: 1. Nepejchal (ČR) 250,8, 2. Gorša (Chorv.) 249,5, 3. Jang Chao-žan (Čína), ...v kvalifikaci 48. Hrčkulák, 57. Přívratský (oba ČR).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy