Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vodní slalom

Tomeček chce vystřílet v Tokiu medaili s vlastní sérií nábojů

Až padesát tisíc nábojů vystřílí za rok. V tréninku i v soutěžích hledá olympionik Jakub Tomeček jejich ideální složení. Na olympijské hry do Tokia pojede příští rok elitní český skeetař s náboji, kterým absolutně věří. Sám si je totiž navrhl.

Nejúspěšnější český střelec Jakub Tomeček
zdroj: ČTK autor: Lebeda Pavel

Před rokem a půl byl Jakub Tomeček prvním českým sportovcem, který si vybojoval účast na OH. Trojnásobný mistr Evropy chce jet do Tokia stoprocentně připraven, i proto se sám podílí na vývoji a testování nábojů.

„Napřed pro výrobu určíme parametry a řekneme si, jaké chceme navážky střelného prachu, a oni podle těchto parametrů mi najedou série. Já je musím vyzkoušet a právě na základě toho pak určujeme vítěze,“ popisuje střelec, jak složité je vybrat správné střelivo.

A jeho vítězná munice pro Tokio má už v tuto chvíli reálnou podobu. "Náboj je perfektně měkký, má dostatečný výkon a neselže, takže já se na něj můžu absolutně spolehnout, protože vím, že když ten terč trefím, tak ho rozbiju," vysvětluje Tomeček.

Je nám líto, video expirovalo.
Tomeček už má náboje pro OH v Tokiu

Letos při vítězství na Grand Prix v Kataru český reprezentant sestřelil ve finále všech šedesát terčů a stále čeká na potvrzení, že je spoludržitelem světového rekordu. V Tokiu chce pro sebe i Českou republiku medaili. A své ambice promítl i do designu a balení nábojů pro olympijské hry.

A jaký design vybral? „Stál jsem si za tím, že chci, aby byla v národních barvách, aby na ní byly symboly, tím pádem červeno-modro-bílá a zlatá byl bonus, aby to symbolizovalo zlatou medaili,“ vysvětluje aspirant na olympijskou medaili.

Hlavní zprávy