BBV po 25 letech

Sýkorová získala evropský titul, z týmové soutěže si odnáší stříbro

Maribor – Z první individuální medaile na mistrovství Evropy se může radovat osmadvacetiletá bronzová olympijská medailistka Adéla Sýkorová. Na titul dosáhla v Mariboru v neolympijské disciplíně sportovní malorážka na 60 ran vleže. V týmové soutěži spolu s Nikolou Mazurovou a Lucií Švecovou získaly stříbrné medaile, lepší byly jen Němky.

Adéla Bruns-Sýkorová
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Sýkorová součtem 623,8 bodu porazila o 2,6 bodu Chorvatku Snježanu Pejčičovou, třetí skončila Julia Karimovová z Ruska (619,4). V týmové soutěži české družstvo prohrálo s Němkami jen o půl bodu a získalo v Mariboru druhou medaili po úterním bronzu ze sportovní malorážky na 3x20 ran.

Soutěž juniorek přinesla českým barvám dokonce tři medaile, protože soutěž ovládla Nikola Foistová před teprve patnáctiletou Sabinou Thurnwaldovou. Spolu s Kateřinou Kolaříkovou dívky vyhrály soutěž družstev.

Stříbro získal i junior Filip Nepejchal ve střelbě z libovolné malorážky na 3x40 ran. Český talent, který 8. července oslavil teprve šestnácté narozeniny a byl nejmladším finalistou, nestačil v této olympijské disciplíně jen na suverénního vítěze Emiliena Chassata z Francie.

Sportovní malorážka vleže: Ženy: 1. Sýkorová (ČR) 623,8, 2. Pejčičová (Chorv.) 621,2, 3. Karimovová 619,4, ...14. Mazurová 615,6, 33. Švecová (obě ČR) 611,0. Družstva: 1. Německo 1850,9, 2. ČR 1850,4, 3. Rusko 1847,9. Juniorky: 1. Foistová 621,2, 2. Thurnwaldová 617,5, ...16. Kolaříková (všechny ČR) 611,6. Družstva: 1. ČR 1850,3.

Libovolná malorážka 3x40 ran:

Junioři: 1. Chassat (Fr.) 454,6, 2. Nepejchal 446,2, ...v kvalifikaci 14. Nymburský, 44. Špitálský. Družstva: 1. Srbsko 3427, ...5. ČR 3405

Sportovní pistole:

Ženy - finále: Csonkaová (Maď.) - Čajková (Běl.) 8:6, o 3. místo: Kostevyčová (Ukr.) - Salukvadzeová (Gruz.) 7:5, ...v kvalifikaci 21. Jonáková, 43. Trdličková, 44. Heinrichová. Družstva: 1. Ukrajina 1734, 2. Rusko 1733, 3. Bulharsko 1729, ...11. ČR 1683