Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Triatlon ČR 2024

Šumová a Tomeček berou na ME bronz

Skeetaři Barbora Šumová a Jakub Tomeček vybojovali na mistrovství Evropy v brokové střelbě v Lonatu bronzovou medaili v soutěži smíšených dvojic. V souboji o třetí místo porazili kyperskou dvojici Panagiota Andreuová, Petro Englezudis 41:36.

Je nám líto, video expirovalo.
Šumová a Tomeček mají bronz z ME

Do utkání o bronz postoupili čeští reprezentanti ze čtvrtého místa v kvalifikaci, v níž je Kypřané předčili o jediný bod, zároveň o bod za sebou nechali Italy. Titul získali Francouzi Lucie Anastassiouová a Eric Delaunay po finálové výhře nad Řeky.

Šumová s Tomečkem, který je dvojnásobným individuálním mistrem Evropy a předloňským titulem zajistil pro Česko účastnické místo na olympiádě, získali na evropských šampionátech už třetí společnou medaili. Třetí byli i předloni v Larnace a v roce 2021 vybojovali stříbro v Osijeku. Bronzem pro ně skončily i Evropské hry v roce 2019 v Minsku.

V Lonatu obhajovali stříbrnou medaili z loňského šampionátu v Osijeku Martina Kučerová s Tomášem Nýdrlem a tentokrát skončili v kvalifikaci jedenáctí.

Výsledky smíšených dvojic ve skeetu na ME:

Finále: Anastassiouová, Delaunay (Fr.) – Katzurakiová, Mitas (Řec.) 43:42, o 3. místo: Šumová, Tomeček (ČR) – Andreuová, Englezudis (Kypr.) 41:36, ...v kvalifikaci 11. Kučerová, Nýdrle (ČR).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články