Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín EURO 2024

Střelecké družstvo Lipták, Palacký a Kostelecký získalo na ME stříbro v trapu

České družstvo ve složení Jiří Lipták, Jan Palacký a David Kostelecký vybojovalo v závěrečný den mistrovství Evropy v brokové střelbě v Osijeku stříbro v trapu. Češi v dramatickém finále podlehli až v rozstřelu Británii.

Je nám líto, video expirovalo.
Střelci na trap vezou z ME stříbro

Ziskem medaile si čeští reprezentanti v Chorvatsku spravili náladu po víkendové soutěži jednotlivců, v níž se mezi nejlepší neprosadili a nejlepší z nich byl devatenáctý Palacký.

V soutěži družstev české trio vyhrálo kvalifikaci, přičemž zazářil olympijský vítěz a sesazený individuální evropský šampion Lipták, jenž trefil všech 75 terčů.

Ve finále proti Britům byl po pěti kolech vyrovnaný stav 5:5 a musel rozhodnout rozstřel, v němž už nemá každý ze střelců pět ran jako v základní fázi, ale jen jednu.

Po dvou vyrovnaných kolech rozstřelu ukončili soutěž Britové, kteří byli ve třetím kole stoprocentní, zatímco Češi jednou minuli.

Střelci na trap se v soutěži družstev na ME radovali z medaile poprvé od roku 2017, kdy v Baku společně s dlouholetými oporami a olympijskými šampiony Kosteleckým a Liptákem bral bronz Vladimír Štěpán.

Před měsícem bylo družstvo Kostelecký, Lipták, Pavel Vaněk třetí na mistrovství světa, kde o medailích rozhodoval součet kvalifikačních výsledků.

V Osijeku čeští brokaři získali v seniorských kategoriích tři stříbra. Ve skeetu bylo druhé mužské družstvo a dvojice Tomáš Nýdrle, Martina Kučerová v olympijském mixu. Další tři stříbra si Češi odvezli z juniorských kategorií.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články