Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Střelec Strnad vyhrál finále SP v rychlopalné pistoli

Bangkok  - Český střelec Martin Strnad vyhrál finále světového poháru v Bangkoku. Vítězstvím v rychlopalné pistoli na 60 ran navázal na čtvrteční úspěch své přítelkyně Adély Sýkorové ve sportovní malorážce na 3x20 ran.

Sportovní střelba
zdroj: Getty Images

Osmatřicetiletý Strnad obsadil v kvalifikaci až páté místo, ve finálové sérii ale předvedl jasně nejlepší výkon 32 zásahů. Druhého Christiana Reitze z Německa porazil o tři, Číňan Čang Ťien zaostal o sedm zásahů.

Vítězství je pro Strnada největším úspěchem v kariéře. Jeho dosavadním maximem byla tři roky stará druhá příčka ze SP v Mnichově, pětkrát skončil čtvrtý. Devátý muž z olympijských her v Londýně má na kontě také čtvrté místo z loňského mistrovství Evropy a šestou příčku z předloňského světového šampionátu.

Strnad měl za sebou dlouhý den. Vstával v pět hodin a finále absolvoval až večer. "Závod to byl těžký. Bylo to docela náročné a vyčerpávající, i kvůli počasí," komentoval vedro a dusno v Bangkoku.

Výsledek ho trochu překvapil, neboť sezona mu skončila po olympijských hrách a dva týdny strávil v lázních. Před finále světového poháru měl jen pár tréninků. "Takže to šlo velice dobře, ani jsem to nečekal," přiznal.

Je nám líto, video expirovalo.
Reakce Martina Strnada
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy