Následuje
SP USA

Střelec Strnad vyhrál finále SP v rychlopalné pistoli

Bangkok  - Český střelec Martin Strnad vyhrál finále světového poháru v Bangkoku. Vítězstvím v rychlopalné pistoli na 60 ran navázal na čtvrteční úspěch své přítelkyně Adély Sýkorové ve sportovní malorážce na 3x20 ran.

Sportovní střelba
zdroj: Getty Images

Osmatřicetiletý Strnad obsadil v kvalifikaci až páté místo, ve finálové sérii ale předvedl jasně nejlepší výkon 32 zásahů. Druhého Christiana Reitze z Německa porazil o tři, Číňan Čang Ťien zaostal o sedm zásahů.

Vítězství je pro Strnada největším úspěchem v kariéře. Jeho dosavadním maximem byla tři roky stará druhá příčka ze SP v Mnichově, pětkrát skončil čtvrtý. Devátý muž z olympijských her v Londýně má na kontě také čtvrté místo z loňského mistrovství Evropy a šestou příčku z předloňského světového šampionátu.

Strnad měl za sebou dlouhý den. Vstával v pět hodin a finále absolvoval až večer. "Závod to byl těžký. Bylo to docela náročné a vyčerpávající, i kvůli počasí," komentoval vedro a dusno v Bangkoku.

Výsledek ho trochu překvapil, neboť sezona mu skončila po olympijských hrách a dva týdny strávil v lázních. Před finále světového poháru měl jen pár tréninků. "Takže to šlo velice dobře, ani jsem to nečekal," přiznal.

Reakce Martina Strnada
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy