Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklistika ČR 2024

Střelec Nymburský je vicemistrem světa. V Baku byl nad jeho síly jen Rakušan Schmirl

Úspěchem skončil pro české barvy závod v třípolohové střelbě z libovolné malorážky na mistrovstvé světa v Baku. Český reprezentant získal stříbrnou medaili, když před sebe pustil jen Rakušana Alexandera Schmirla.

Je nám líto, video expirovalo.
Střelec Nymburský se blýskl stříbrem na MS v Baku

Osmadvacetiletý Nymburský už dříve pro Česko zajistil účastnické místo na olympijských hrách v Paříži. V Baku tak bojoval "pouze" o medaile, protože každý střelec může získat své zemi jediné místo.

Do finálové osmičky postoupil Nymburský ze třetího místa v kvalifikaci. Ve finále byl po úvodní střelbě vkleče čtvrtý, po střelbě vleže se posunul na třetí místo. V závěrečné vyřazovací části vstoje zvládl i poslední eliminaci, kdy trefil 10,1, zatímco nakonec bronzový Ind Akhil Šeoran jen 9,5, a o jedinou desetinu bodu prošel do boje o zlato. V poslední položce už si ale Schmirl vedení s přehledem pohlídal.

"Jsem šťastný, protože dneska to bylo opravdu náročné, byla tu spousta skvělých borců. Soustředil jsem se jen na sebe a svoji střelbu," řekl v rozhovoru pro mezinárodní federaci ISSF Nymburský.

Medailovou sbírku české výpravy v Baku rozšířil na tři cenné kovy. V sobotu získal František Smetana bronz ve střelbě ze vzduchové pušky, družstvo přidalo stříbro.


Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články