Slovensko - Česko

Střelcům se na univerziádě daří, zlato vybojovala Sýkorová

Šen-čen (Čína) – Sportovní střelkyně Adéla Sýkorová vybojovala pro českou výpravu na světové letní univerziádě v Číně druhou zlatou medaili. Čtyřiadvacetiletá reprezentantka vyhrála v Šen-čenu střelbu ze sportovní malorážky na 3x20 ran, ve které před třemi lety startovala i na olympijských hrách v Pekingu a obsadila tehdy 19. místo při stříbrném úspěchu Kateřiny Emmons.

Sportovní střelba
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Pro Sýkorovou je to už druhá medaile z univerziády, v sobotu byla v této disciplíně členkou bronzového družstva. Titulem navázala na české skeetaře, kteří v neděli vyhráli soutěž družstev. Jakub Novota, Daniel Herberger a Petr Málek vyhráli soutěž o tři body před Ruskem.

Česká republika celkem získala v Číně dvě zlaté, jednu stříbrnou a čtyři bronzové medaile.