Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
J&T Banka Ostrava Beach Pro

Střelci mířili ve finále SP přesně: Brázdová byla druhá, Lipták třetí

Čeští sportovní střelci byli hodně vidět ve finále Světového poháru. Lucie Brázdová skončila druhá ve střelbě ze vzduchové pušky a olympijský šampion v trapu Jiří Lipták byl v Káhiře třetí. 

Střelec Jiří Lipták
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

Brázdová při premiérové účasti na Prezidentském poháru podlehla ve finále 10:16 vicemistryni Evropy Océanne Mullerové. Francouzka byla nejlepší už ve středeční kvalifikaci a v egyptské metropoli nenašla přemožitelku v žádném ze čtyř soutěžních kol.

Brázdová, jež v červenci ovládla tuto disciplínu na Světovém poháru v Čchang-wonu, byla třetí v kvalifikaci, ze čtvrtfinálové čtyřčlenné skupiny postoupila spolu s Mullerovou do semifinále a v něm porazila americkou střelkyni Sagen Maddalenaovou.

Lipták, který se letos v Larnace stal podruhé mistrem Evropy, po šestém místě v kvalifikaci ovládl svoji čtvrtfinálovou skupinu a v semifinále měl blízko k postupu do boje o zlato. V duelu dvou posledních olympijských šampionů remizoval s chorvatským rivalem Josipem Glasnovičem 5:5 a následně prohrál rozstřel 5:6. Na President's Cupu Lipták navázal na loňské stříbro z Larnaky, kde prohrál ve finále s Davidem Kosteleckým.

Glasnovič se v sobotním finále utká s Američanem Derrickem Scottem Meinem, s Liptákem získal bronz Talal Rašídí z Kuvajtu.

Ve hře o medaili zůstal v Káhiře ještě Petr Nymburský, který uspěl ve čtvrteční kvalifikaci v třípolohové střelbě z libovolné malorážky. Jeho kolega Jiří Přívratský se mezi osmičku nejlepších nevešel a skončil jedenáctý stejně jako Martin Strnad v rychlopalné pistoli a neuspěla ani Veronika Blažíčková ve sportovní malorážce na 3x40 ran (12.). Už ve středu soutěže skončily také pro Barboru Šumovou ve skeetu (10.), Přívratského ve vzduchové pušce, Pavla Schejbala ve vzduchové pistoli a Jakuba Tomečka ve skeetu (všichni 11.).

Do Prezidentského poháru se ve 12 olympijských disciplínách kvalifikovali střelci na základě pořadí ve světovém žebříčku do 12. místa. Devět reprezentantů ve finále SP znamená historicky nejvyšší českou účast.

President's Cup, finále Světového poháru ve sportovní střelbě v Káhiře:

Muži:

Vzduchová puška - finále: Patil (Indie) - Sollazzo (It.) 16:8, 3. Jány (SR) a Péni (Maď.), ...v kvalifikaci 11. Přívratský (ČR).

Ženy:

Vzduchová puška - finále: Mullerová (Fr.) - Brázdová (ČR) 16:10, 3. Weiszová a Maddalenaová (obě USA).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články