Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Smolný závod SP pro pistoláře Dubového. Těsně mu uniklo finále i OH

Gabala (Ázerbájdžán) – Pouze dva body dělily Jindřicha Dubového od postupu do finále ve střelbě z libovolné pistole na Světovém poháru v Gabale. Těsně mu unikla i možnost vybojovat účastnické místo na olympijských hrách; k mání byla v Ázerbájdžánu dvě a z osmičlenné finálové sestavy byli nakonec oprávněni jej získat právě jen dva střelci. Ostatní již uspěli v minulosti, nebo jejich země má už naplněnou kvótu dvou reprezentantů v disciplíně.

Pistolař Jindřich Dubový
zdroj: ČTK autor: Taneček David

V redukovaném pořadí střelců usilujících o olympiádu v Riu skončil Dubový čtvrtý, celkově obsadil s nástřelem 561 bodů dvanácté místo a připsal si druhý nejlepší pohárový výsledek v kariéře. Výš byl dvaadvacetiletý reprezentant jen vloni v Mariboru sedmý.

SP ve sportovní střelbě v puškových, pistolových a brokařských disciplínách v Gabale (Ázerbájdžán):

Muži:

Libovolná pistole: 1. Maj Ťia-ťie (Čína) 194,7, 2. Pak Te-hun 191,4, 3. Kim Čong-jong (oba Korea), ...v kvalifikaci 12. Dubový (ČR).

Ženy:

Sportovní pistole - finále: Cchao Li-ťia (Čína) - Bacaraškinová (Rus.) 7:1, o 3. místo: Čang Ťing-ťing (Čína) - Kostevyčová (Ukr.) 7:3, ...v kvalifikaci 27. Dědová (ČR).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy