FORTUNA=LIGA 2024/2025

Rampula měl Paříž blízko, ale nevyšlo to. Na ME vystřílel čtvrté místo

Těsně uniklo účastnické místo na olympijských hrách v Paříži Matěji Rampulovi. Na mistrovství Evropy ve střelbě z rychlopalné pistole v chorvatském Osijeku skončil nakonec čtvrtý. Start v Paříži si zajistili vítězný Maksym Horodyněc z Ukrajiny a stříbrný Ital Riccardo Mazzetti.

Sportovní střelba
zdroj: REUTERS autor: Edgard Garrido

Na šampionátu byla ve hře dvě účastnická místa a v šestičlenném finále o ně bojovali čtyři střelci, protože dvojice Němců si start v Paříži zajistila už dříve. Mimo hru tak předem byli nakonec bronzový Christian Reitz i šestý Oliver Geis.

Čtyřiadvacetiletý Rampula postoupil z kvalifikace druhým nejlepším výsledkem, ve finále ale po prvních 15 ranách úvodní části figuroval na děleném pátém místě. V prvních dvou sériích vyřazovací části ještě zabojoval, ve třetí už ale vypadl.

Jedno účastnické místo v Paříži v rychlopalné pistoli vybojoval Martin Podhráský díky bronzu na loňských Evropských hrách ve Vratislavi.

Mistrovství Evropy ve sportovní střelbě z kulových zbraní v Osijeku (Chorvatsko):

Muži:

Rychlopalná pistole: 1. Horodyněc (Ukr.) 31, 2. Mazzetti (It.) 28, 3. Reitz (Něm.), 4. Rampula, ...v kvalifikaci 11. Podhráský, 26. Těhan, 27. Tupý (všichni ČR).

Družstva: 1. Německo (Reitz, Geis, Peter) 1751, 2. Ukrajina 1740, 3. Itálie 1736, 4. Česko (Rampula, Podhráský, Těhan) 1735.

Ženy:

Sportovní pistole: 1. Jedrzejewská (Pol.) 33, 2. Vennekampová (Něm.) 32, 3. Pjatrovová (Běl.), ...v kvalifikaci 28. Klailová, 40. Schejbalová, 48. Miřejovská (všechny ČR).

Družstva: 1. Německo (Ederová, Vennekampová, Karschová) 1756, 2. Francie 1746, 3. Maďarsko 1741, ...8. Česko 1716.

Smíšené dvojice:

Třípolohová malorážka – finále: Dudková, Kuliš (Ukr.) – Lovsethová, Larsen (Nor.) 17:17, o 3. místo: Christenová, Dürr (Švýc.) – Piotrowská, Ogorek (Pol.) 16:10, ...v kvalifikaci 10. Blažíčková, Přívratský, 13. Štefánková, Nepejchal, 22. Karasová, Nymburský (všichni ČR).