Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Touchdown

Přívratský v Mnichově další stupně vítězů nepřidal, skončil čtvrtý

Jiří Přívratský obsadil v Mnichově na posledním Světovém poháru před olympijskými hrami čtvrté místo v třípolohové střelbě. V obou svých disciplínách se v Bavorsku dostal do finále, přičemž v pondělí byl sedmý ve vzduchové pušce.

Jiří Přívratský
zdroj: issf-sports.org

Přívratský, jenž je v třípolohové střelbě letošní světovou jedničkou, se kvalifikoval do finále ze sedmého místa. První dvě polohy mu příliš nevyšly: po střelbě vkleče byl šestý, a po 15 ranách vleže klesl dokonce na poslední, osmou příčku.

Při závěrečné střelbě vestoje, v níž se postupně vyřazují střelci na posledních místech, se však ve vyrovnané soutěži posouval vzhůru, a dokonce útočil na medaili. V poslední eliminaci měl dobrou příležitost, neboť průběžně třetí Jon-Hermann Hegg z Norska trefil jen 9,6, nicméně třiadvacetiletému českému střelci se rána nepovedla ještě víc a 9,1 bodu znamenalo setrvání na čtvrté pozici.

Místo těsně pod stupni vítězů znamená pro Přívratského vyrovnání nejhoršího letošního výsledku ve Světovém poháru v třípolohové střelbě. V rámci čtyřdílného seriálu vítěz domácí ankety Střelec roku 2023 vyhrál v lednu v Káhiře a před měsícem ve dvou závodech v Baku byl třetí a čtvrtý.

Druhý český olympionik v této královské disciplíně Petr Nymburský byl v kvalifikaci sedmnáctý a do finále nepostoupil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články