Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Přívratský v Granadě triumfoval ve střelbě ze vzduchové pušky

Jiří Přívratský zvítězil na Světovém poháru v Granadě ve střelbě ze vzduchové pušky. Třiadvacetiletý reprezentant si připsal pátou výhru na SP v kariéře, ty předešlé však slavil při střelbě z malorážky. 

Jiří Přívratský
zdroj: Profimedia
Je nám líto, video expirovalo.
Přívratský v Granadě zvítězil na SP

Přívratský měl ve Španělsku nejprve štěstí v kvalifikaci, z níž mu na postup do osmičlenného finále stačilo i deváté místo, protože jedním z jeho přemožitelů byl soupeř startující mimo soutěž. Navíc desátého v pořadí za sebou nechal po základních 60 ranách o jedinou desetinu bodu.

V dramatickém finále ale český Střelec roku 2023 od počátku patřil k nejlepším a neustále se držel v čele či na druhém místě. Po vyřazení zbylých soupeřů se v poslední sérii utkal s Istvánem Pénim z Maďarka, který šel do finiše s desetinou bodu k dobru. Navíc předposlední ranou trefil 10,7, ale Přívratský odpověděl maximálním nástřelem 10,9, skóre otočil, závěrečnou ranou triumf potvrdil a zvítězil o tři desetiny. Ve vzduchové pušce byla dosud jeho maximem v SP třetí místa z loňské Limy a předloňské Káhiry.

"Jak to dělám? Nevím, možná mám jen trochu štěstí," uvedl Přívratský. "Rozdíly jsou tak malé, ale já tu měl dobré dny, dařilo se mi a takhle to dopadlo. Snažil jsem se moc nekoukat na výsledkovou tabuli a soustředit se jen na samotnou střelbu," konstatoval.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články