Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Přívratský byl v Káhiře přesnější než soupeři a připsal si vítězství ve SP

Jiří Přívratský vyhrál na závěr Světového poháru v Káhiře soutěž ve střelbě z libovolné malorážky na 3 x 40 ran. Dvaadvacetiletý český reprezentant si na úvod olympijské sezony připsal v této královské disciplíně své čtvrté vítězství v kariéře.

Je nám líto, video expirovalo.
Přívratský vstoupil do olympijské sezony výhrou na SP v třípolohové střelbě

Přívratský postoupil do osmičlenného finále ze sedmého místa a medailové příčky neatakoval ještě v úvodní střelbě vkleče, po níž byl šestý. Po položce vleže se posunul na čtvrté místo a skvěle mu vyšla závěrečná eliminace vestoje. Český střelec se bez problémů udržoval na příčkách, v nichž se nemusel obávat vyřazení, až postoupil do rozhodujícího souboje o zlato s vedoucím Francouzem Romainem Aufrérem.

Před poslední střelou Přívratský na juniorského mistra světa ztrácel 0,4 bodu, předvedl však skvělou ránu 10,7, zatímco jeho devatenáctiletý soupeř tíhu okamžiku neunesl, zapsal jen 7,9 a s odstupem více než dvou bodů skončil druhý. Vítěz domácí ankety o nejlepšího střelce za minulý rok si ve Světovém poháru připsal včetně týmových závodů už osmý triumf.

Další čeští střelci do finále nepostoupili. Petr Nymburský s Filipem Nepejchalem se v třípolohové střelbě seřadili na 19. a 20. místě, nejlepší Češka ve sportovní malorážce na 3 x 40 ran Aneta Brabcová byla patnáctá. V soutěži smíšených dvojic ve skeetu těsně unikl českému páru Daniel Korčák, Barbora Šumová postup do duelu o bronz a skončil pátý.

SP ve sportovní střelbě v Káhiře:

Muži – libovolná malorážka 3 x 40 ran: 1. Přívratský (ČR) 462,9, 2. Aufrére (Fr.) 460,5, 3. Šeoran (Indie), ...v kvalifikaci 19. Nymburský, 20. Nepejchal, 25. Entrichel, 37. Smetana (všichni ČR).

Ženy  sportovní malorážka 3 x 40 ran: 1. McIntoshová (Brit.) 469,3, 2. Leoneová 464,5, 3. Jäggiová (obě Švýc.), ...v kvalifikaci 15. Brabcová, 22. Blažíčková, 33. Fistová, 54. Thurnwaldová (všechny ČR).

Skeet  smíšené dvojice:

Finále: 1. Asbá, Šaršaníová (Kat.) – Delaunay, Anastassiouová (Fr.) 38:36, o 3. místo: Gallardo, Rodríguezová (Mex.) – Elliott, Connorová (USA) 39:32, v kvalifikaci 5. Korčák, Šumová, 15. Nýdrle, Kučerová (všichni ČR).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články