Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de Ski Itálie

Příliš těžké náboje vystavily Kosteleckému stopku na ME

Maribor (Slovinsko) - Střelec David Kostelecký byl diskvalifikován ze soutěže v trapu na mistrovství Evropy v Mariboru. Olympijský vítěz z Pekingu neprošel namátkovou kontrolou hmotnosti nábojů, kterými jej pro závod vybavil výrobce. Soutěž pokračuje bez něj, o šanci na zisk medaile tak přišlo celé české družstvo, které tvořili ještě Jiří Lipták a Pavel Vaněk.

David Kostelecký
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal)

Rozhodčí převážili vzorek Kosteleckého nábojů během druhé položky. Místo povolených 24 gramů s půlgramovou tolerancí navážili 24,7 gramu. To podle Kosteleckého představuje nic neřešící brok nebo dva navíc. Ani další vzorek pravidlům těsně nevyhověl, následovala proto diskvalifikace. "Neměl jsem šanci se bránit," řekl Kostelecký.

Hned poté se obrátil na výrobce patron, se kterým spolupracuje už deset let a slavil s ním řadu významných úspěchů včetně olympijského zlata v roce 2008. "Je z toho zděšený. Poslali rozhodčím certifikát ke konkrétní sérii, s níž jsem střílel, vše bylo v pořádku," řekl Kostelecký a dodal: "Výrobce tvrdí, že se jedná o konkurenční boj. Asi na tom něco bude. Zřejmě vadím někomu z vlivných soupeřů nebo svazů," podotkl.

Výrobci střeliva zároveň vyjádřil důvěru. Chystá se za ním hned ve středu. "Budeme problém hned řešit a chystat novou sérii pro mistrovství světa," řekl Kostelecký. Čtyřicetiletý Kostelecký byl favoritem závodu. Letos už vyhrál dva Světové poháry, z ME má šest medailí včetně titulu z roku 2002 a v Mariboru obhajoval bronz. Ve Slovinsku přitom Kostelecký nebyl první obětí nového pravidla. V semifinále skeetu juniorek něco podobného potkalo italskou spolufavoritku Chiaru Di Marziantoniovou.

Zdroj
ČTK, sport.cz

Hlavní zprávy